וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קראת על אוסקר במגייזין?

1.11.2000 / 15:18

רואי וולמן על "חשיבותה של רצינות" בביצוע האנסמבל הבריטי המבטיח של תיאטרון קאוס

רצה אוסקר וויילד לומר משהו על הצביעות, החמדנות והחשיבות העצמית שרווחים בחברה הגבוהה בלונדון הוויקטוריאנית. אז הוא ישב וכתב את הקומדיה "חשיבותה של רצינות" (במקור The” Importance Of Being Earnest"), מחזה שעיסוקו בין היתר בזהויות כפולות, ושעלה לראשונה בלונדון בפברואר 1895, חודש ימים לפני שנאסר וויילד בעוון ניהול מערכת יחסים הומוסקסואלית.

המחזה מספר את סיפורם של ג'ייק וורת'ינג ואלגרנון מונקריף, שני אנשים צעירים המחפשים שינוי מרענן בחייהם הפושרים ונטולי הריגושים. וורת'ינג ממציא את חברו הדמיוני ארנסט, אלטר-אגו שמתפקד כאיש חיי-כרך מן השורה, ואילו מונקריף מסתפק בבארנבי, איש הרפתקאות האקלברי-פין סטייל. ההתרחשות הופכת לסוג של קומדיית מצבים, כאשר המשחק בחיים הכפולים דורש מכל אחד מהם להציג מסכת של בדיות; דבר שמוביל להשתלשלות אירועים הטומנת בחובה שורה של משברים חברתיים ואישיים.

יותר ממאה שנה מאוחר יותר מועלית השבוע ההצגה במוזיאון תל אביב (רביעי, חמישי ושבת) על ידי תיאטרון קאוס ((Kaos, זוכה פסטיבל אדינבורו 99'. האנסמבל הבריטי מתבסס על וירטואוזיות גופנית, סלפסטיק ופעלולי במה, מה שמבטיח מפגש מרתק בין הבימוי המוחצן של קסאבייר לרט ובין הטקסט הסאטירי של וויילד.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully