וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"הן נתנו לי לאכול כל מיני דברים מהרצפה"

ורד כהן-ברזילי

20.8.2002 / 0:00

הנערה בת ה-15 שהוכתה על ידי חברותיה: הן קרעו ממני את הבגדים ורצו שאלך עירומה ליד החברים, קברו אותי בפח אשפה, כיבו עלי סיגריות ותלשו לי שערות; הבנות הודו - אך לא הביעו חרטה

הנערה בת ה-15 מבת ים שהוכתה על ידי שתי חברותיה, מספרת על ההתעללות שעברה. בשיחה עם וואלה! חדשות היא אומרת כי לא תסלח לעולם לחברותיה ש"רצו להרוג אותי", אבל מרחמת על אמהותיהן אותן פגשה במשטרה: "אי אפשר להבין כשבנות מתנהגות ככה".

סיפורה של מ' פורסם שלשום לאחר שהמשטרה עצרה את שתי הבנות החשודות במעשה. במשטרה תיארו את ההתעללות כ"חסרת תקדים באכזריותה". האירוע התרחש בגינה ציבורית באזור מגוריה. לדבריה, אחת מהבנות היתה חברה קרובה שלה, והיא ביקשה ממנה להיפגש עמה שם, בתואנה שהיא צריכה עזרה. חשדה של מ' התעורר כאשר היא הובלה על ידי חברתה וחברה נוספת לפינה חשוכה בגן. "היא התחילה לדחוף אותי ואמרתי לה 'אני לא רוצה, ניסיתי לברוח'". הסיבה לכך, היא מעריכה, "כי סיפרתי עליהן כל מיני דברים והן שמעו את זה".

"הן התחילו להרביץ לי", המשיכה בתיאור, "תלשו לי את השיער ומשכו אותי ברצפה כמו כלב. אחר כך הן נתנו לי לאכול כל מיני דברים מהרצפה". מחקירת המשטרה עולה סיגריות בוערות כובו על גופה של מ' וגרמו לה לכוויות בראשה, צווארה וגבה. בשל תלישת השיער, נוצרו קרחות בראשה. "הן קרעו ממני את הבגדים ורצו שאני אלך עירומה ליד החברים כדי שכולם יוכלו לצחוק עלי", מתארת מ'. "כאב לי הראש והרגשתי שאני הולכת למות".

"כבר לא היה לי כוח לצעוק"

לאחר מכן, סיפרה מ', השתיים החליטו להכניס אותה לפח אשפה, מנעו ממנה לצאת החוצה והיא נותרה בפח במשך קרוב לשעה. "כבר לא היה לי כוח לצעוק אז נאנחתי", סיפרה. הן יצרו עמה קשר בטלפון הסלולרי ואיימו עליה כי אם תצא הן יהרגו אותה. לאחר מכן התרצו והניחו לה ללכת הביתה, לא לפני שאיימו עליה, לטענתה, כי אם תספר למישהו או תיגש למשטרה - הן יחזרו ויתעללו בה. אחד הנערים שצפה במתרחש סייע לה להגיע לביתה ומשם היא ניגשה למשטרה בלוויית הוריה.

מ' מספרת כי במהלך האירוע הגיעו למקום כמה חברים ששמעו ככל הנראה את זעקותיה לעזרה. "צעקתי להם 'תעזרו לי, איזה מן חברים אתם', אך הם צפו במתרחש ולא עשו דבר". לדבריה, בשיחה מאוחרת שערכה עם אחת מאלה שצפו במתרחש, סיפרה לה האחרונה כי לא התערבה משום שפחדה מתגובתן של הבנות.

לאחר שמסרה עדות במשטרה, היא אושפזה בבית החולים "וולפסון". "לא ישנתי כמה לילות. אני עדיין לא מבינה איך החברה הטובה שלי התנהגה אלי בצורה כזאת. כשהיא הרביצה לי הסתכלתי לה בעיניים ופשוט לא האמנתי".

"זה לא הכאב הפיזי"

מ' מספרת שהסכימה לחשוף את סיפרה כדי לנסות ולהשפיע על בני נוער שלא לנקוט באלימות. "אפשר ללבן דברים במילים, לא צריך להיגרר לאלימות". היא אומרת שלא תשכח לעולם את אשר עברה ולא תסלח לבנות שהתעללו בה גם אם הן יבקשו את סליחתה "זה לא הכאב הפיזי שכואב לי. זה הכאב שבלב".

מעצרן של שתי הבנות הוארך היום בבית המשפט לנוער בראשון לציון בשלושה ימים. במשטרה מציינים כי השתיים קושרות עצמן למעשים אך לא הביעו חרטה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully