וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"ומה אם לרב עובדיה לא יתחשק ביום שלישי?"

1.11.2000 / 13:55

ח"כ אילן גילאון ממרצ מתנגד לרשת הביטחון שמעניקה ש"ס לממשלה וחושב שמה שמרצ הכי צריכה עכשיו זה בחירות; ח"כ חיים אורון בתגובה: אילן בעמדת מיעוט

מאת הלית לוי

ח"כ אילן גילאון (מרצ), הודיע הבוקר כי לדעתו הסכם רשת הבטחון של ש"ס עם ברק "הוא דבר תמוה, ולא מועיל".

לדבריו, המנוגדים לדעתם של מרבית חברי סיעתו, יש לפזר את הממשלה ולצאת במועד מוסכם מראש לבחירות. "אי אפשר להיות תלוי בגחמות של עובדיה. זו משענת קנה רצוץ".

לדבריו, ש"ס הוכיחה בעבר כי היא אינה שותפה שניתן לסמוך עליה, וברק לא יוכל להעזר בהם. "זו רשת ביטחון מלאה קרעים, שלא כוללת שבתות וחגים. ומה יהיה אם לעובדיה לא יבוא ביום שלישי?".

גילאון נמצא בעמדת מיעוט במרצ, ובמוסדות התנועה העדיפו את הרשת, קרועה ככל שתהיה, של ש"ס על פניו של יו"ר הליכוד אריק שרון. גילאון עדיין חושב כי שום אסון לא יקרה "אם ניקח פוס ונלך לבחירות". הוא לא חושש למרצ במקרה כזה, "זה בדיוק התסכול, שהרי גם אחרי בחירות המצב לא יהיה שונה מבחינת כוחות, מקסימום יתחלף ראש ממשלה".

חברו של גילאון למפלגה, ומי ששמו מוזכר כאחד המצא ביחסי ידידות שלא לומר עבודה עם ש"ס, הוא חיים אורון. בתגובה לדבריו של גילאון חוזר אורון ומדגיש כי הוא לא מנהל מו"מ קואליציוני כזה או אחר עם חברי ש"ס. "התנגדותו של אילן בהחלט לא מפתיעה, אבל הוא במיעוט. הוא היה זה שתמך בהקמה של ממשלת חירום לאומית ובמיעוט עכשיו. מוסדות המפלגה חושבים אחרת".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully