וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יצחק טל: הבנקים לא יוכלו להעלות את שיעור העמלות על ניהול הוראות קבע

אמיר טייג

19.8.2002 / 16:22

המפקח על הבנקים ביטל הודעת פועלים ודיסקונט ללקוחותיהם על הפסקת העברת חיובי הוראות הקבע; טל: "הוראות קבע הן חלק ממכלול שירותי ניהול חשבון עו"ש"

הבנקים לא יוכלו להעלות את שיעור העמלות על ניהול הוראות קבע. כך קובע היום המפקח על הבנקים ד"ר יצחק טל. "הוראות קבע הינן חלק בלתי נפרד ממכלול השירותים הכרוכים בניהול חשבון עובר ושב, ולכן הבנקים אינם רשאים להפסיק השירות הזה כפי שביקשו דיסקונט פועלים ", קובע טל.

בחודש יוני השנה החליט הממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד דרור שטרום, לא לאפשר הסדר בין הבנקים לפיו יגבו עמלה בין בנקאית בגין כל חיוב תשלום הנעשה במסגרת הוראת קבע. על פי ההסדר שהיה קיים עד כה, העבירו הבנקים סכום של 32.5 סנט בגין כל חיוב המועבר מבנק אחד לשני, על פי הוראת קבע. הממונה קבע בהחלטתו כי לא נמצאה כל הצדקה כלכלית לגביית עמלה זו. בתגובה להחלטת הממונה בחודש יוני, שיגרו בנק הפועלים ובנק דיסקונט הודעות לבתי עסק כי לא ניתן להמשיך בהעברת חיובים על פי הוראות הקבע.

הפעילות המשולבת של המפקח על הבנקים והממונה על ההגבלים העסקיים מנעה מצב בו מצד אחד מנצלים הבנקים את מעמדם לרעה וגובים עמלות מופקעות בגין הסדר הוראות קבע, ומצד שני מאיימים על הציבור בביטול הסדר שיש בו כדי להועיל למוטבים ולקוחות. עמדתו החד משמעית של המפקח על הבנקים לא מאפשרת לבנק הפועלים ולבנק דיסקונט שלא לכבד הרשאות לחיוב חשבון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully