וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סנגוריו של מרדכי: הפרקליטות גרמה למתלוננות להחמיר את ההאשמות

1.11.2000 / 12:38

טוענים כי לאחר שנפגשו שתיים מהמתלוננות עם פרקליטות המדינה, הן הגישו גרסאות חדשות וחמורות יותר של עדותן; פנו לבית המשפט העליון כדי שיורה לפרקליטות לאפשר להם לראות את רישומי השיחות שנוהלו עם השתיים

סניגוריו של חבר הכנסת יצחק מרדכי, המואשם בשורה של עבירות מין, טוענים כי אנשי פרקליטות המדינה נפגשו עם שתיים מהמתלוננות נגדו, וכי בעקבות פגישות אלה הן הגישו גרסאות חמורות יותר של עדותן.

הפגישות עם המתלוננות נערכו כחודש לאחר פתיחת החקירה. מתלוננת אחת הנה חיילת ששירתה תחת פיקודו, והתלוננה על שני מקרים של בהם תקף אותה מינית. השניה, פעילת ליכוד שהתלוננה על מעשה מגונה שביצע בה בביתו.

לדבריהם הפרקליטים, לאחר שנפגשו השתיים עם הפרקליטות הן הגישו גרסאות חדשות, שבהן מואשם מרדכי בעבירות חמורות יותר, בעיקר בסוגיית רמת הכוח שהפעיל נגדן.

הסניגורים טוענים כי הפרקליטות סירבה לאפשר להם לראות את רישומי השיחות שנוהלו עם השתיים. בשל כך פנו השבוע הסניגורים לבית המשפט העליון בירושלים, כדי שיחייב את הפרקליטות לעשות כן.

קו ההגנה של מרדכי עשוי להתחזק לנוכח ההתפתחות הזו, בעיקר מול האשמות החיילת. מרדכי טוען כי לא הפעיל נגד החיילת כוח פיסי, וגם אם אכן בוצע מעשה מגונה נטול כוח, הרי שחלה עליו התיישנות.

פרקליטיו של מרדכי גם מבקשים לראות את פרטי שיחות צוות החקירה המשטרתי עם עיתונאים, שלטענתם לא רק עסקו בסיקור "טהור" של הפרשה. הבקשה תידון ב-6 בנובמבר.

משפטו של ח"כ יצחק מרדכי החל אתמול. הוא מואשם בתקיפה, הטרדה מינית וביצוע מעשים מגונים בשלוש נשים, ששירתו תחתיו בעת שכיהן כאלוף פיקוד צפון, שר הביטחון ושר התחבורה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully