וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושר החוק להגדלת קצבאות הילדים - יעלה חצי מיליארד שקל בשנה

1.11.2000 / 11:49

החוק יעניק הטבות למשפחות ברוכות ילדים, שרובם מהמגזר החרדי והערבי; 54 ח"כים, גם מהעבודה ומרצ, תמכו בהצעה שהעלה ח"כ הלפרט מיהדות התורה; 49 ח"כים התנגדו; שוחט: "זהו מעשה נבלה"; פורז: "זהו שוד הקופה הציבורית"; שריד: "החוק הקלוקל והנפסד בתולדות המדינה"

הכנסת אישרה היום בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק משפחות ברוכות ילדים. החוק יעניק הטבות מפליגות למשפחות ברוכות ילדים, רובם מקרב הציבור החרדי והערבי, באמצעות הגדלת קיצבאות הביטוח הלאומי.

בהצעת החוק, אותה יזם חבר הכנסת שמואל הלפרט (יהדות התורה), תמכו 54 חברי כנסת. בין התומכים היו חברי כנסת רבים מהליכוד, מהסיעות הערביות, החרדיות, וכן חברי כנסת ערבים ממרצ ומישראל אחת. 49 חברי כנסת התנגדו להצעה.

"זה לא חוק פוליטי סקטוריאלי", אמר הלפרט בתום ההצבעה, "החוק יתן פתרון למאות אלפי ילדים במצוקה".

שר האוצר, אברהם שוחט, כינה את החוק "מעשה נבלה" ואמר כי הוא יועבר לילדים שאינם צריכם אותו ויבוא על חשבון תקציבי הממשלה והכנסת. על חברת הכנסת לימור לבנת, שתמכה בחוק למרות שטענה שהוא רע, אמר שוחט: "עליה להסתכל בראי ולהקיא".

חבר הכנסת אברהם פורז (שינוי) אמר: "היתה פה קואליציה מטורפת של שודדי הקופה הציבורית. אני יכול להבין שהחרדים משרתים את הציבור שלהם. אבל אני לא יכול להבין למה הליכוד, שרוב בוחריו חילוניים ממשפחות קטנות, הזרים כסף לחרדים ולערבים".

יו"ר מרצ, ח"כ יוסי שריד, אמר כי "החוק הזה הוא אולי החוק הקלוקל והנפסד ביותר שעבר בתולדות הכנסת מאז קום המדינה. זהו חוק שמעמיד בסכנה את עצם צביונה של המדינה הזאת כפי שרוב רובם של אזרחיה רוצים לראות אותה. מרצ תגיש הצעת חוק שתבטל את החוק שעבר היום".

חבר הכנסת אבי יחזקאל, (ישראל אחת), הגיש הצעת תיקון לחוק בו ייקבע שרק הורים שיצהירו על כוונתם שילדיהם ישרתו בצבא או בשירות לאומי יהיו זכאים לקבלת ההקצבות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully