וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תיקון לחוק: יחסי מין הומוסקסואלים מותרים כבר בגיל 16

1.11.2000 / 12:10

השינוי אושר כבר ביולי, אולם רק עתה החליטה אגודת ההומואים והלסביות שיזמה את החקיקה, לפרסמו; התיקון משווה את גיל ההסכמה לזה המותר להטרוסקסואלים לפי חוק

תיקון בחוק העונשין מעניק להומוסקסואלים זכויות דומות להטרוסקסואלים. השינוי מתיר להומוסקסואלים לקיים יחסי מין בהסכמה כבר בגיל 16 ולא בגיל 18, כפי שהיה נהוג עד כה. בכך הושווה את גיל ההסכמה ליחסים עם קטינים, לגיל המותר להטרוסקסואלים.

התיקון גם מרחיב את ההגנה שניתנת לקטינים המקיימים יחסי מין בגיל 14. עד כה החוק התיר רק להטרוסקסואלים לקיים יחסים אלו בתנאי שהפער בין בני הזוג לא יהיה גבוה משנתיים. לפי התיקון החדש, גם הקטינים ההומוסקסואלים יכולים להנות מהגנה חוקית ופער הגילים הורחב לשלוש שנים.

התיקון לחוק העונשין הוגש לכנסת על ידי משרד המשפטים והתקבל כבר ביולי, אולם הוא לא פורסם ברבים. אתמול, החליטה אגודת ההומואים והלסביות שיזמה את החקיקה יחד עם האגודה לזכויות האזרח, שהגיע העת לפרסם את ההחלטה לציבור הרחב. הסיבה העיקרית - ליידע את בני הנוער שאיום הענישה הוסר עליהם.

הארץ מפרסם היום כי דיון שהתקיים בנושא לפני שנתיים, בראשות המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודית קרפ, הביעו מחנכים ועובדים סוציאלים דעות שונות על השלכות השינוי. הועלה חשש כי בעקבות השינוי יגדל הסיכוי שבני נוער יתפתחו בכיוון ההומוסקסואלי ותגביר את הסיכוי לניצול מיני של קטינים.


0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully