מדינה בשלג

החרמון המושלג נפתח למבקרים: "טוב יותר מאירופה"

אלפי גולשים ומטיילים גדשו היום את האתר בו הצטברה שכבה עבה של שלג. "עבדנו במשך 24 שעות ביממה כדי לפנות את כל הצירים מהשלג, להכשיר את מסלולי הסקי ולהסדיר את האתר"

  • סקי
  • החרמון
עדי חשמונאי
צילום: עופר הללי, עריכה: טל רזניק
עדיף על צרפת? החרמון, היום (צילום: ג'יליס, יותם אסרף)

בתום כמה ימים סוערים במהלכם התכסה החרמון בשלג, ישנה בשורה משמחת לציבור המטיילים וגולשי הסקי: האתר נפתח למבקרים. אחרי הידוק ועריכת מסלולי הסקי, מגיע גובה השלג באתר עד למטר ברכבל העליון ו-70 סנטימטרים ברכבל התחתון. משעות הבוקר פקדו את האתר כבר למעלה מאלף גולשים נרגשים, וכל העת ממשיכים מאות נוספים להגיע למקום.

"נהניתי מאוד בחופשת הסקי בצרפת, אבל השלג שקיבלנו בימים האלה טוב יותר מזה שיש שם עכשיו והוא נדיר באיכותו", סיפר בהתרגשות שאול אוחנה, מנהל אתר החרמון, שרק אתמול חזר מחופשת סקי בפסגות המושלגים של צרפת. "במהלך הימים האחרונים עבדנו במשך 24 שעות ביממה על מנת לפנות את כל הצירים מהשלג, להכשיר את מסלולי הסקי ולהסדיר את האתר לכניסת מבקרים וגולשים". להערכת אוחנה, כמויות השלג הגדולות שהצטברו יספיקו לתקופה של כשבועיים עד שלושה של סקי ולפרק זמן ארוך מזה גם למבקרים שיסתפקו בשעשועי שלג.

ישראל נצבעה בלבן - כותרות נוספות:
שווייץ זה כאן: צפו בגולש סקי בהתנחלות פסגות
לא להאמין: סקי ברחובות ירושלים המושלגת. צפו
שלג עד קצה האופק: ירושלים הלבנה ממעוף הציפור

עוד בוואלה!

אחרי הטראומה מלבנון הוא לא רצה לצאת מהבית. עכשיו הוא מופיע על במה

לכתבה המלאה
גולשים מאושרים, היום (צילום: ג'יליס, יותם אסרף)

לצד השמחה הגדולה על השלג הנערם בפסגות החרמון השנה, בשל מזג האוויר הקיצוני, יכלו חובבי הסקי ליהנות מגלישה על השלג במקומות נוספים ברחבי הארץ. בשבת האחרונה, לא יכול היה גולש סקי בירושלים לעמוד בפיתוי לנוכח עשרות הסנטימטרים הלבנים שהצטברו בבירה. במקום לשלם כרטיס לחופשת סקי באירופה, הוא עשה מעשה - הוציא את חליפת הסקי והמגלשיים, ויצא לגלוש ברחובות המושלגים, בין הבתים ברחובות. בנוסף, חובב סקי מההתנחלות פסגות שבהרי בנימין לא הצליח לעמוד בפני כמויות השלג האדירות שהצטברו בסביבת היישוב, ויצא לגלוש באזרו ההתנחלות, הממוקמת בפסגתו של ג'בל טוויל, הר המתנשא לגובה 906 מטרים מעל פני הים.

מגרש החניה של האתר, הבוקר (צילום: ג'יליס, יותם אסרף)
רכבים ממתינים להיכנס לאתר, היום (צילום: ג'יליס, יותם אסרף)
(צילום: ג'יליס, יותם אסרף)
(צילום: ג'יליס, יותם אסרף)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully