וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק ישראל: עד חודש ספטמבר נמשכה הצמיחה הכלכלית במשק

1.11.2000 / 12:04

עם זאת, מציינים במחלקת המחקר של הבנק, כי הצמיחה גדלה בקצב מתון יותר יחסית לאמצע השנה שעברה

מאפריל ועד ספטמבר השנה, קודם לאירועים הבטחוניים, נמשכה הצמיחה שהחלה ברבעון השני אשתקד, אף כי בקצב מתון יותר לקראת סופה. כך מפרסמת הבוקר מחלקת המחקר בבנק ישראל.

התרחבות זו בפעילות לוותה בעליה ניכרת במספר המועסקים ובשיפור בחשבון השוטף. התוצר המקומי הגולמי עלה במחצית הראשונה של שנת 2000 בשיעור שנתי של 5.6 אחוז, לעומת התקופה המקבילה, תוך צמיחה מהירה אף יותר בסקטור העסקי. עם זאת, ברבעון השלישי של השנה הואט קצב גידולו של היצוא, וזאת לאחר התרחבותו המהירה במחצית הראשונה. המדד המשולב למצב המשק שעלה במחצית הראשונה של השנה בקצב מואץ של 5.5 אחוז, עלה ברבעון השלישי בשיעור מתון.

מדד היצור התעשייתי עלה בקצב מואץ במחצית הראשונה של שנת 2000, וברבעון השלישי נשאר ללא שינוי. מגמה דומה נרשמה במדד הפדיון של ענפי המסחר.

תנודתיות בענף התיירות

בענף התיירות נרשמה השנה תנודתיות רבה - ברבעון הראשון חל גידול מהיר בלינות תיירים, ברבעון השניה נצפתה מגמה מעורבת וברבעון השלישי מסתמנת ירידה, הצפויה להחריף עם ההרעה הניכרת במצב הבטחוני אשר משפיע מיידית על הענף.

ברבעון השני השנה עלה מספר המועסקים במשק בשיעור של 1.6 אחוז ביחס לרבעון הקודם. עליה זו מצביעה על המשך ההתאוששות בביקוש לעובדים. יחד עם זאת, שיעור האבטלה ברבעון זה עלה בשיעור מתון של 0.1 אחוז והגיע ל-8.6 אחוז מכלל כוח העבודה האזרחי.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully