וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביטולים במוזיאון תל אביב

1.11.2000 / 11:51

תערוכתו של בונאר התבטלה. תערוכות הצילום והעיצוב של הלמוט ניוטון וטיבור קלמן ימתיקו את הגלולה

תערוכה של הצייר הצרפתי פייר בונאר נדחתה לתאריך לא ידוע. הסיבה היא חוסר רצון של מוזיאונים ואספנים מכל העולם להשאיל את היצירות לישראל, לאור המצב הבטחוני. התערוכה, שהיתה אמורה להיפתח השבוע במוזיאון תל אביב, היתה אמורה לכלול כ- 60 ציורים של האמן מרחבי העולם, אולם רוב המשאילים סירבו לשלוח את היצירות. הגדיל לעשות ז'אק שיראק, ראש ממשלת צרפת, שקבע כי כל עוד המצב בישראל מתוח, ארצו לא תשלח שום יצירת אמנות. לאחר התערבות גורמים דיפלומטיים חזר בו שיראק, אך הפעם התנה את המשלוח ב"ביטוח מלחמה", ביטוח שעלותו משולשת. מארגני התערוכה עמלים כרגע על השגת אישור לביטוח אקסקלוסיבי שכזה. ללא היצירות הצרפתיות, המהוות את חלקה הארי, לא תוכל התערוכה להתקיים.

ובלי כל קשר תיפתח השבוע במוזיאון תל אביב תערוכה של הלמוט ניוטון. ניוטון, צלם ומעצב אמריקאי-גרמני, ידוע בזכות צילומי האופנה והסלב'ס המוקפדים שלו, ביניהם גם צילומי עירום פרובוקטיביים. התערוכה, שאצרה נילי גורן, תיפתח ביום שישי, 3.11.

ב- 7 בנובמבר תיפתח במוזיאון תערוכת עיצוב של טיבור קלמן, שתציג בין שאר עיצוביו את "טיבורוסיטי", עירו הדמיונית, שרוב עבודותיו נסבו סביבה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully