וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סין: החל מפקד האוכלוסין הגדול בעולם

1.11.2000 / 11:15

6 מיליון סוקרים יגיעו ל-350 מיליון בתי אב; ב-1990 מנתה אוכלוסיית סין 1.1 מיליארד בני אדם; ההערכה הנוכחית - יש כמיליארד וחצי סינים; עורכי המפקד חוששים: הורים שהפרו את חוק הגבלת הילודה יסתירו את ילדיהם

סין תחל היום את מפקד האוכלוסין הגדול ביותר בעולם. שישה מיליון סוקרים ידפקו על דלתותיהם של כ-350 מיליון בתי אב. המפקד יסתיים ב-15 בנובמבר, ותוצאותיו יתפרסמו בפברואר הקרוב.

במפקד האחרון, שהתקיים בסין בשנת 1990, מנתה אוכלוסיית המדינה 1.13 מיליארד בני אדם. על פי ההערכות הרשמיות במדינה, נע מספר התושבים כיום בין 1.25 ל-1.3 מיליארד בני אדם. מחקרים עצמאיים טוענים לעומת זאת כי מספר תושבי סין עשוי להגיע לכמיליארד וחצי.

אמינות המפקד עלולה להיפגע כתוצאה ממדיניות הגבלת הילודה הסינית. הסוקרים חוששים כי משפחות שהפרו את חוקי המדינה ינסו להסתיר את ילדיהם, מפחד שיוטלו עליהם עונשים כבדים, הנעים בין קנסות ועד עיקור. כדי להפיג את חששות האוכלוסייה הבטיחה הממשלה כי הנתונים שייאספו יישמרו בסודיות.

בעיה נוספת העלולה לפגוע באמינות המפקד היא זרם המהגרים המציף את המדינה, שמספרם מוערך בכ-80 עד 120 מיליון איש. עורכי המפקד חוששים כי מהגרים רבים, השוהים במדינה באופן לא חוקי, ינסו להסתתר מן הסוקרים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully