וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התחדשה האש במחסום קרני, הפלסטינים מדווחים על הרוג בן 17

1.11.2000 / 11:03

הפלסטינים מיידים אבנים ובקבוקי תבערה; צה"ל מתכוון לצמצם את אבטחת ההתנחלויות הקטנות; שיתוף פעולה בין החמאס לפתח; המתנחלים: נגן על עצמנו; התבטאויות סותרות של ערפאת: קורא לישראל לבחור בדרך השלום אך מאשים אותה שרצחה את הסכמי השלום

בשעות שלפני הצהריים התחדשה האש במחסום קרני. פלסטינים פתחו באש לעבר עמדת צה"ל והחיילים משיבים אש. הפלסטינים מסרו על הרוג אחד. אין נפגעים לצה"ל.

אתמול היה מחסום קרני מוקד ללחימה שנמשכה מספר שעות. צה"ל השתמש בדחפורים להרוס עמדה של המשטרה הפלסטינית. לראשונה מאז תחילת המהומות ירו אתמול הפלסטינים ירי נגד טנקים, באזור מחסום קרני.

בינתיים מפזר ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הצהרות סותרות לגבי כוונותיו המדיניות. לאחר ביקור שר החוץ הירדני בעזה קרא ערפאת לישראל לבחור בדרך השלום. מצד שני, בהתבטאות אחרת היום בעזה, האשים ערפאת את ישראל בכך שרצחה את תהליך השלום והפרה את כל ההסכמים, מטאבה ועד וושינגטון. ערפאת לא הזכיר את הסכם אוסלו.

המתנחלים: "נגן על עצמנו"

למרות התמשכות אירועי הירי בשטחים, בצה"ל מתכוונים לצמצמם את אבטחת ההתנחלויות. בישוב רימונים החלו התושבים לשמור עצמם, והתושבים מתלוננים על עומס רב מדי.

מצה"ל נמסר בתגובה כי ישובים גדולים אינם זקוקים להגנה בהיקפים שניתנה לה וכי "האבטחה בישובים נמשכת באמצעים גלויים וסמויים". יו"ר המועצה האזורית בנימין, פנחס וולרשטיין, אמר כי "לא ניתן לפלסטינים להגיע לישובים ולפגוע בנו. נגן על עצמנו".

היום נודע כי הירי אתמול על הישוב פסגות נעשה מתוך מטה הסהר האדום.

כתב רשת החדשות סי.אן.אן, בן וודמן, נפצע אתמול קל בחילופי הירי במחסום קרני. צה"ל מסר כי הוא בודק את פרטי התקרית.

התנזים: "כל יום הוא יום זעם"

ארגוני החמאס והתנזים, הזרוע הצבאית של הפתח, קוראים הבוקר במשותף להסלמת האינתיפאדה. במקום ההכרזה על ימים מסויימים, בדרך כלל ימי שישי, כימי זעם, הודיע החמאס כי מעתה ואילך - כל יום מוגדר כיום זעם. אתמול עדיין הכחיש מפקד הפתח בגדה, חוסיין א-שייח, כי ישנו שיתוף פעולה עם החמאס, אך הצהיר כי הפתח לא יעצור את אנשי החמאס.

בחמאס מודאגים שמא האינתיפאדה תידעך עם חידוש המשא ומתן אולם ראשי הפתח הבטיחו להם כי ההתקוממות תימשך גם במקרה של חידוש התהליך המדיני. עם זאת, החמאס עדיין מציב תנאים לפתח בנוגע לשיתוף פעולה מלא: שיחרור אסירים והכרזה על הג'יהאד כדרך היחידה למאבק.

2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully