וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הראש הפלסטיני ממציא לנו פטנטים

1.11.2000 / 9:40

איסור צה"ל על נהגים פלסטינים לנסוע לבד באזורים מסוימים בגדה הופך להיות עסק כלכלי עבור הילדים באזור: תמורת שקל לכל כיוון הם ישמחו להתלוות אל הנהג למחסום הישראלי הקרוב

מאת שי שריג

הארועים האחרונים הביאו איתם בעיות חדשות. בעקבות תנאי הסגר הקשים שמטילה ישראל בחודש האחרון על הרשות הפלסטינית ותושביה, והפגיעה המתמשכת בפרנסתם נאלצים הפלסטינים לחפש דרכים מקוריות להרוויח כמה שקלים.

מתברר כי בעקבות החלטת צה"ל לאסור על פלסטינים, בעלי מכוניות פרטיות ומוניות, לנסוע לבדם בחאן יונס, ברפיח וברצועת עזה, נאלצים הנהגים הפלסטיניים לשלם כסף לתושבי האזור, ובמספר מקרים אף לוקחים אותם למחוז חפצם, רק כדי לא להיתפס לבד במחסומים שמציב צה"ל באזור.

היומון הערבי "א-שרק אלאווסט" מדווח כי למעשה, ישראל אוסרת על נהגים פלסטיניים בודדים לעבור ברחוב הראשי ברצועת עזה, לכיוון חאן יונס. כל נהג שמגיע לבדו למחסום ישראלי, הממוקם ליד כפר דרום, נאלץ לשוב על עקבותיו. הילדים הפלסטינים הלומדים בבתי הספר באזור החליטו לנצל את האיסור כמקור הכנסה כלכלי: הם מציעים לנהגים הפלסטינים להצטרף עימם לנסיעה עד לבדיקת המחסום הישראלי, בתמורה לשקל ישראלי אחד עבור כל כיוון. לאחר שהמכונית עוברת את הבדיקה הישראלית, יורדים הפלסטינים מן המכונית ומציעים את שירותם למכוניות שמגיעות מהכיוון ההפוך.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully