וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חשש בבריטניה ובצרפת מאסון אקולוגי בתעלת לה-מאנש

1.11.2000 / 9:14

מיכלית שטבעה בתעלה הכילה חומרים כימיים מסוכנים העלולים להביא לזיהום כולל באזור; משמר החופים הודיע על דליפה מזערית מהחלק בו אוחסנו החומרים המסוכנים; בגרינפיס מודאגים מהתוצאות האפשריות

על רקע החשש ההולך וגובר לזיהום תעלת לה מאנש בעקבות טביעת מיכלית באזור, נפגשו אתמול נציגי משמר החופים הבריטי ובכירים בצרפת.

המיכלית, "אוולי סאן" שקעה ביום שלישי בשעות הבוקר, כ-20 קילומטרים צפון מערבית לאלדרניי. על פי ההערכות המיכלית לא ניזוקה והיא מונחת בשלמותה על קרקעית התעלה.

אחד הנתונים שמעוררים את החשש בקרב הבריטים והצרפתים הוא שהמיכלית נושאת על סיפונה 4,000 טונות של סטירן, חומר שמשמש לייצור גומי סינטתי. הסטירן הוא חומר שאינו מתמוסס במים, רעיל והרסני ביותר. בנוסף, נמצאים במיכלית אלף טון של חומרים כימיים נוספים, פחות רעילים.

משמר החופים הבריטי הודיע אתמול כי התגלתה דליפה מצומצמת מהאזור בו מאוחסנים החומרים. בעקבות הגילוי הוכרז אזור ברדיוס שלושה קילומטרים סביב למקום שקיעת המיכלית שאליו אסור להיכנס.

הסטירן מוכר כמזהם ימי ידוע והחשש מזיהום כללי של עולם החי הימי הולך וגובר. ארגון איכות הסביבה, גרינפיס הזהיר מאסון אקולוגי שעלול להתרחש באזור.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully