וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפרקליטות: לפטר בכיר במשרד הביטחון שהורשע בהטרדה מינית

ורד כהן-ברזילי

18.8.2002 / 19:23

היום הוגש לביהמ"ש העליון ערעור על העונש שנגזר על שחר לוי בבית הדין לעובדי מדינה ומאפשר לו לשוב לתפקידו; בפרקליטות מנמקים הצעד ב"טיב הפגיעה" שגרם לוי לתדמית השירות הציבורי

הפרקליטות הגישה היום לבית המשפט העליון ערעור בדרישה להחמיר את עונשו של שחר לוי – ראש חטיבת התקשורת באגף משק ונכסים במשרד הביטחון - שהורשע בעבירות של הטרדה מינית נגד צעירות ששירתו תחתיו.

בית הדין למשמעת של עובדי המדינה גזר על לוי, בן 58, עונש של נזיפה חמורה, הפקעת משכורת אחת, הקפאת דרגה למשך שנתיים והעברה מתפקידו למשרה אחרת. עם זאת, הוסכם כי בתום שלוש שנים מיום ההעברה מתפקידו יוכל מנכ"ל משרד הביטחון, בתיאום עם נציב שירות המדינה, להחליט על השבתו לתפקידו הקודם.

לוי הורשע באופן חלקי בעבירות של הטרדה מינית. בית הדין קבע כי הוא ניהל מערכת יחסים אינטימית עם אחת העובדות, והרשיע אותו בהתנהגות שאיננה הולמת עובד מדינה. הוא הורשע בהטרדה מינית של המתלוננת השלישית, וזוכה מהטרדתה של המתלוננת השניה.

בנוסף, הורשע לוי בניסיון לשכנע את אחת המתלוננות להשפיע על חברתה לחזור בה מתלונתה. זאת, לאחר שהגיע לביתה יחד עם עוזריו למטרה זו.

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט העליון שיורה על פיטוריו של הנאשם ופסילתו מהשירות עד גיל 65. "בית המשפט מתבקש להורות כי האמצעי ההולם את מכלול התנהלותו של לוי, הינו פיטוריו מן השירות הציבורי", נכתב בערעור.

כמו כן, טוענים בפרקליטות כי מקומו של לוי אינו בתפקיד ניהולי בכיר בשירות הציבורי, "נוכח טיב הפגיעה שנגרמה על ידי המשיב לתדמיתו של השירות הציבורי ולאמון הציבור באותו השירות, כפועל יוצא מהתנהלותו של לוי ממרומי מעמדו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully