וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היום: פסק הדין במשפטם החוזר של המורשעים ברצח דני כץ

1.11.2000 / 8:34

הבוקר יוכרע בבית המשפט המחוזי האם החמישה אכן מסרו את הודעתם בכוח, כפי שטענו במשך השנים; אחיו של הנרצח: "מדובר בחמישה רוצחים שפלים ומתועבים. אם ישחררו אותם יהיה זה סכנה לציבור"


הבוקר יכריע בית המשפט המחוזי האם החמישה אכן מסרו את הודעתם בכוח, כפי שטענו במשך השנים; אחיו של הנרצח: "מדובר בחמישה רוצחים שפלים ומתועבים. אם ישחררו אותם יהיה זה סכנה לציבור"

מאת אסף לוי

בית המשפט המחוזי בתל אביב, יחליט הבוקר אם לבטל את הרשעתם של רוצחי הנער דני כץ. ובכך יביא את הפרשה הסבוכה לסיומה. בחודשים האחרונים התקיים משפט חוזר לחמישה שטוענים במשך שנים כי הודעתם נגבתה תוך שימוש בכוח.

אחיו של דני, יואב כץ, אומר הבוקר ל"גלי צה"ל" כי אם בית המשפט יחליט לבטל את הרשעת החמישה ולשחררם הדבר יהווה "סכנה לציבור". "מדובר בחמישה רוצחים שפלים ומתועבים, שהחליטו לרצוח ילד יהודי באשר הוא יהודי, צדו אותו ברחוב ליד ביתו כחיות טרף, התעללו בו ורצחו אותו באכזריות שלא תתואר במעשה שדומה ללינץ' שבוצע ברמאללה", אמר יואב תוך שהוא מכחיש את טענות הרוצחים, וטוען כי הרשעתם הסתמכה בעבר על ראיות אחרות.

שופטת בית המשפט המחוזי, דבורה ברלינר, העומדת בראש הרכב בין שלושה שופטים, תקריא בשעות הקרובות את החלטת השופטים ותתן בכך מענה משפטי לשאלה שהטרידה את הציבור הישראלי ועולם המשפט: האם רצחו החמישה - פתחי ענאמה, סמיר ענאמה, עלי ענאים, אחמד קוזלי ועאטף סביחי, את הילד דני כץ בשנת 83'. הנאשמים כוזלי וסביחי הורשעו בעבר גם ברצח דפנה כרמון והם עצורים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

דני כץ, שהיה בן 14 בזמן הרצח, נעלם ב-8 במרץ 83' לאחר שיצא מביתו שבשכונת דניה בחיפה. כעבור שלושה ימים התגלתה גופתו העירומה במערה ליד מושב יעד בגליל המערבי. לפי כתב האישום, החמישה חנקו אותו בחבל ואחר כך ביצעו בו מעשי סדום בזה אחר זה.

ההחלטה על קיום משפט חוזר לחמשת המורשעים התקבלה על ידי נשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, לפני כשנה ותשעה חודשים לאחר שהגיע למסקנה כי קיים חשש כבד לעיוות דין.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully