וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מקורבי ברק: עוד תקום ממשלת חירום

1.11.2000 / 8:24

מעריכים כי ממשלת החירום תקום לאחר שובו של ברק מארצות הברית בגלל הסלמה בשטחים; ברק קרא אתמול לראשי המפלגות "לגלות אחריות לאומית"; שרון: "ברק משחק בביטחון המדינה ובגורלה"

מקורביו של ראש הממשלה, אהוד ברק, טענו אתמול כי על אף המתיחות שהשתררה בינו לבין יו"ר הליכוד וההסכם שנחתם עם ש"ס, אריאל שרון הסיכוי לממשלת אחדות לא נמוג. על פי הפירסום הבוקר ב"הארץ", מקורבי ברק מאמינים כי ממשלת חירום תקום לאחר שובו של ברק מארצות הברית.

המקורבים מעריכים כי המשא ומתן עם הפלסטינים לא יחודש גם לאחר הפגישה הצפויה של ברק עם נשיא ארצות הברית. לדבריהם המצב בשטחים עשוי להחריף וכי לא יהיה מנוס מממשלת חירום.

בישראל אחת חלוקות הדעות לגבי ממשלת חירום. ח"כ אלי גולדשמידט קרא לחזור מיד למשא ומתן עם שרון. לעומתו אמרה שרה הקליטה יולי תמיר כי כניסת שרון לממשלה היתה עוצרת את התהליך המדיני.

בנאום שנשא אתמול ברק בפני מנהיגים יהודיים ברחבי העולם, הוא קרא לראשי המפלגות "לגלות אחריות לאומית כפי שגילתה ש"ס ולהצטרף אלינו כתף אל כתף במינימום דרישות ותנאים, כדי שנוכל לעמוד מאוחדים מול יריבינו בכל המבחנים שלפנינו".

יו"ר הליכוד, אריאל שרון, אמר אתמול כי הדבר החשוב ביותר למדינת ישראל כיום, הוא הקמת ממשלת חירום. שרון התייחס להסכם שנחתם עם ש"ס ואמר כי ברק משחק בביטחון המדינה ובגורלה.

חבר הכנסת משה ארנס (ליכוד) אמר כי ממשלת אחדות לא קמה בגלל שברק לא רצה לוותר על תיק הביטחון.

לפי ההערכות במערכת הפוליטית, ההסכם בין ש"ס לברק נחתם בהשפעת נתניהו שרוצה לערער את מעמדו של שרון בליכוד לקראת חזרה אפשרית לפוליטיקה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully