וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיליוני השקלים לש"ס - בתמורה לרשת הביטחון שהעניקה לברק?

1.11.2000 / 7:40

על פי הפרסומים, שמונה מיליוני שקלים וחצי יועברו באופן מיידי; בש"ס וישראל אחת מכחישים קשר בין הזרמת הכספים להסכם שנחתם; האופוזיציה תובעת לחשוף את ההסכמים; הרב עובדיה יוסף על מבקרי ישי: "נבלים והדיוטות"

שמונה מיליוני שקלים וחצי וחצי שקלים יועברו מיד לרשת החינוך של ש"ס במסגרת ההסכם שנחתם בינם לבין ראש הממשלה, אהוד ברק, כך על פי הפרסום הבוקר בגלי צה"ל. בש"ס ובישראל אחת מכחישים כל קשר בין הזרמת הכספים לבין רשת הביטחון שהבטיח יו"ר תנועת ש"ס, אלי ישי להעניק לברק.

הידיעות על העברת הכסף לש"ס מעוררות זעם באופוזיציה. חברת הכנסת ציפי ליבני מהליכוד שלחה מכתב ליועץ המשפטי לממשלה ובו היא תובעת לחשוף את ההסכם שנחתם בין ישראל אחת לתנועת ש"ס.

בראיון לגלי צה"ל אמרה ליבני: "ראש הממשלה עמד על הבמה אתמול בתיאטרון ירושלים ושיבח את האחריות הלאומית שגילתה ש"ס. ראש הממשלה לא משקר כשהוא אומר את זה?". גם תנועת שינוי ביקרה בחריפות את העברת הכסף לש"ס.

ביום שני האחרון, התכנסו נציגי משרד החינוך ונציגי מעיין החינוך התורני, ביניהם איש אמונו של הרב עובדיה יוסף, עו"ד דוד גלאס. בין ההחלטות שהתקבלו, העברת יותר מ-20 מיליון שקלים לאנשי מעיין החינוך התורני של ש"ס בתקופה הקרובה. בנוסף השיגו צוותי העבודה של שני הצדדים סיכומים בענינים שונים בהם נושא העמותות.

מנכ"לית משרד החינוך, שלומית עמיחי, אמרה הבוקר כי הצוותים החלו את פגישותיהם באוגוסט, "יכול להיות שמי שהיה מודע למשא ומתן פוליטי, היה לו איזה שהוא זרז". לגבי הכספים שיועברו לרשת החינוך: "אלה הסכומים שהסכמנו לשלם ואלה סכומים שנשלם. הצוותים המקצועיים שלי בדקו את הדברים והחליטו שאלה ההסכמים הדרושים".

עמיחי אישרה כי נפתרה סוגיית רשת החינוך: "מבחינה תקציבית יכולה היום רשת החינוך של ש"ס להתחיל היום להפעיל את הילדים שלומדים ברשתה". בש"ס אומרים כי בעיית הגירעון הגדולה של הרשת לא נפתרה.

הרב עובדיה: ""אלי ישי הוא שליח נאמן שלי"

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף תקף אתמול באופן יוצא דופן את תחנות הרדיו הפיראטיות של התנועה. ברדיו של ש"ס נמתחה בימים האחרונים ביקורת חריגה על יו"ר התנועה אלי ישי ועל 'רשת הביטחון' שנתן לממשלת ברק.

בדרשה השבועית שניתנה אמש בבית המדרש "יחווה דעת" בירושלים, כינה הרב עובדיה את שדרני הרדיו "חצופים ונבלים. אסור לשהות במחיצתם וצריך לסגור אותם. הם הדיוטות ואפרוחים שלא פקחו את עיניהם ומתחילים לדבר לשון הרע".

הרב עובדיה יוסף הוסיף והתיחס ליו"ר התנועה שספג את רוב הביקורת: "אלי ישי הוא שליח נאמן שלי. מי שמדבר נגדו, מדבר נגדי, ולא אסלח לו בעולם הזה ולא בעולם הבא".

הביקורת בתנועת ש"ס החלה עם הפרסומים על חתימת ההסכם בין ברק לבין אלי ישי. טלפונים ופקסים זועמים הציפו אתמול את לשכות חברי הכנסת של ש"ס. פעילי ותומכי המפלגה לא הצליחו להבין כיצד מפלגתם, שכה הרבתה לתקוף את ברק על דרכו המדינית ובעיקר על הרפורמות האזרחיות עליהן הכריז, מגישה לו קרש הצלה ממש לפני טביעתו הפוליטית.

בעקבות התגובה הקשה בקרב פעילי המפלגה התראיינו אתמול ישי וח"כ שלמה בניזרי בתחנות הרדיו של ש"ס. "הבנות קמפ דייויד מתו. אם ברק חוזר להבנות קמפ דייויד אין לו רשת ביטחון", אמר אתמול ישי.

כתבנו לירון מרוז מוסיף: דבר נוסף עורר את זעמם של הפעילים - אי הזכרתו של המנהיג הכלוא אריה דרעי במזכר ההבנות. "רק לפני שבוע וחצי היה כנס ענק של עשרות אלפי אנשים ליד כלא מעשיהו ואלי ישי ביקש לנאום. אנחנו נתנו לו לדבר והוא אמר שהוא יפעל ויעשה הכל למען שיחרורו של דרעי. עכשיו הוא בכלל לא הזכיר אותו. הוא פשוט הוליך אותנו שולל והוא יאכל אותה על זה", אמר אחד הפעילים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully