וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרב עובדיה המום: בית המשפט פוסק לפי שיוויון זכויות

18.8.2002 / 9:58

במסגרת הדרשה השבועית אמר: "בית המשפט פוסק כמו הגויים ונותן ירושה לנשים"; "מי שפונה לבתי המשפט יקבל סרטן או צרעת"; "מי ששולח ילדיו לבי"ס חילוני - לזרוק אותו מכל המדרגות"

הרב עובדיה יוסף לא שוקט וממשיך בסדרת ההתבטאויות שלו במסגרת הדרשה השבועית מבית הכנסת "תפארת ירושלים" בשכונת הבוכרים בבירה. אמש אמר הרב כי "מי שפונה לבתי המשפט, לערכאות ולא לבית דין צדק, יסבול כל החיים שלו. או שהוא יקבל סרטן או צרעת, או שאשתו תחלה, או שחוליים רעים ירדפו אחריהם".

"מה אותו אחד חושב, שהוא יפנה למי ששופט שלא לפי דרך התורה, ושאפשר לעקוף את ההשגחה של הקדוש ברוך הוא?", שאל הרב יוסף והוסיף "אנשים פונים בכל מיני עניינים, שיודעים שבית משפט שפועל לפיה ההלכה לא יפסוק לטובתם. למשל, דרישה של בנות לקבל ירושה. בית המשפט של המדינה פוסק כמו הגויים, לפי שוויון זכויות. איזה זכויות יש נגד התורה? דרכם רק גזל וחמס. מי שפועל נגד התורה, אין לא חלק לא בעולם הזה ולא בעולם הבא. אולי כסף ירוויחו, אבל מי יציל אותם מצרעת? מי יציל אותם מסרטן?", כך פורסם ב"מעריב".

הרב יוסף הביע דעתו גם על הורים ששולחים את ילדיהם לבתי ספר ממלכתיים: "מי ששולח את ילדיו לבתי ספר חילוניים, אסור לענות אחריו 'אמן', אסור שישמש שליח ציבור. צריך לזרוק אותו מכל המדרגות. מי שמחלל שבת בפרהסיה, דינו כמו גוי. זה פסק הלכה, לא שלי, הרמב"ם כבר פסק אותו".

"הרב לא המציא שום דבר"

הרב סיפר כי בעבר פנה לנשיא המדינה דאז, יצחק נבון, ודרש שכל יום לימודים, גם בבתי הספר החילוניים, ייפתח ב"קריאת שמע". "אמרתי לו, אתה נשיא המדינה, תציע זאת. לפני שהם מתחילים את השטויות שהם לומדים שם שיאמרו דבר תורה, שיאמרו רק 'קריאת שמע'. ענה לי שהוא לא יכול, יגידו לו 'כפיה דתית'. מסכנים, מה יצא מהם? כופרים, לא מאמינים בתורה".

דובר ש"ס, איציק סודרי, אמר הבוקר גלי צה"ל: "הרב אמר זאת 80 פעם ויגיד את זה עוד 100 פעם. זו דעתו מימים ימימה. אנשי מערכת החינוך החילונית אמרו דברים גרועים הרבה יותר ממה שאמר הרב. דעתו של הרב בנושא ידועה וברורה. דברים דומים אנחנו שומעים מהחינוך החילוני עצמו. הרב אמר את מה שאמר, אנחנו עומדים במאת האחוזים מאחוריהם. הרב לא אמר שום דבר מעצמו, הרב לא המציא שום דבר, הכל מההלכה עצמה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully