וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צה"ל: עשרת אלפים חיילים נלחמים בשטחים

31.10.2000 / 23:18

בתדריך של פיקוד מרכז התפרסמו הערב נתונים על העימות המתמשך עם הפלסטינים בגזרה; אלפי תקריות בהם 599 אירועי ירי; 12 הרוגים ישראלים וכ-110 פלסטינים; בצה"ל נערכים לעימות כולל

פיקוד מרכז מפרסם היום לראשונה נתונים על העימות הכולל עם הפלסטינים בגזרתו מאז פרוץ המהומות לפני למעלה מחודש. בנתונים הוצגו היום בפני קציני פיקוד המרכז בתדריך שניתן להם.

החשש בצה"ל מהתלקחות כוללת גובר: "צה"ל נמצא בעימות מתמשך עם עליות ומורדות בכמות ובחומרת האירועים תוך אפשרות להדרדרות למצב של עימות כולל", כך על פי התדריך. באופן חריג פרסם היום צה"ל כי למעלה מעשרת אלפים חיילים נמצאים כרגע בשטחים.

12 ישראלים נהרגו בעימות המכונה בצה"ל "גאות ושפל". מתוכם חמישה חיילים, חמישה אזרחים ושני חיילים נוספים שנהרגו בתאונת דרכים ומפליטת כדור. 190 חיילים ואזרחים נפצעו מאז פרוץ המהומות. מתוך 51 אזרחים נפצע אחד באורח בינוני, השאר קל. מתוך 139 חיילים שנפצעו, אחד נפצע באורח קשה וארבעה באורח בינוני.

בפיקוד מרכז קובעים כי מירב הפלסטינים שנפגעו באירועים הם מקרב מבצעי הירי לעבר צה"ל. עוד דווח על כ-110 הרוגים ואלפי פצועים לפלסטינים. בצה"ל קבעו כי התקשורת הפלסטינית נוהגת להאדיר את מספר ההרוגים ולשדר תמונות קשות באופן בלתי פוסק. בנוסף, הדגישו את הנסיון הפלסטיני לגרור את צה"ל לעימותים שיגרמו לריבוי נפגעים לצד הפלסטיני.

על פי נתוני פיקוד מרכז מתחילת העימות דווח על 3,209 תקריות עם הפלסטינים כשמתוכם 599 אירועי ירי. ניתוח הנתונים מגלה כי מרבית הפיגועים בוצעו בין השעות 18:00 לחצות.

בין הנושאים שנדונו בתדריך היה גם הסיוע לרשות הפלסטינית. צה"ל מסייע לרשות בתחום ההומניטרי הכולל הכנסת צוותי רפואה, מנות דם, ציוד רפואי, מזון תינוקות והעברת תרופות לתחומי הרשות. סיוע נוסף ניתן על ידי צה"ל בתחום הרפואי, סיוע בהעברת פצועים לבתי חולים בארץ ובחו"ל.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully