אריק איינשטיין הלך לעולמו

אורי זוהר ספד לאיינשטיין: "לא יכול לעזוב אותך"

"תראה את כל עם ישראל, איך הוא בוכה עליך", ספד לאריק איינשטיין, חברו הטוב ומחותנו בהלוויתו שנערכה בבית העלמין טרומפלדור בתל אביב. "איך הוא העריך אנשים שעשו טוב"

נועה הרשקוביץ
27/11/2013
מתוך המשדר המיוחד של וואלה! חדשות

חברו הטוב ומחותנו של אריק איינשטיין, אורי זוהר, ספד לו היום (רביעי) בהלוויתו שנערכה בבית הקברות טרומפלדור בתל אביב. "לא חיית במציאות הרעה שאנו חיים בתוכה. חיית בעולם של טוב. לא יכולת להבין את הרע", אמר זוהר. "עשית טוב להרבה מאוד אנשים. לכל עם ישראל עשית טוב. בתוך השירים ראו את הנשמה שלך, מתוך המוזיקה ראו אותך. אני נפרד ממך, אבל אני לא יכול לעזוב אותך. שתזכה לגאולה שלמה, אמן".

עוד על מותו של ענק הזמר העברי:
רגעיו האחרונים של אריק: "אמר שכואב לו ונשכב"
אריק איינשטיין נטמן: ”חיית בעולם של טוב”
"יש עיתונאים דרעק ויש עיתונאים טובים. אתה מהטובים"

זוהר, בדרן, שחקן ובמאי קולנוע בעברו, עד לחזרתו בתשובה בסוף שנות ה-70, הוסיף בקול רועד: "הייתה היום כותרת בעיתון: 'הלך ענק'. איזו טעות, איזה בלוף. אנו מדליקים נר חנוכה ראשון הלילה, נר אחד קטן עם שמן זית זך, ומדליקים בפתח החלון. נר אחד קטן של שמן, זה היית אתה. תראה את כל עם ישראל, איך הוא בוכה עליך, תראה איך אהבו אותך".

עוד בוואלה!

יש לזנייה, ויש לזנייה של אהרוני

בשיתוף ברילה
הלווייתו של איינשטיין בבית העלמין טרומפלדור בתל אביב(צילום: דרור עינב)

"אתה נמצא בעולם האמת, אין לי ספק", אמר, "אני רוצה לנחם את האלמנה, סימה – איזו מסירות נפש, איזו אהבה, כל השנים האלה לא עזבה אותך לרגע". זוהר סיפר: "הבן אמר, 'לא רוצה תקשורת, לא רוצה בלאגן' – בדיוק כמו שאתה היית אומר. עכשיו דיברה איתי נכדה שלך באודסה, היא בכתה בטלפון, 'תמיד דיבר איתנו רק טוב'. שירי אתמול אמרה, 'איך הוא היה מעריץ אנשים שעושים טוב'".

יסמין ושירי, שתי בנותיו של הזמר, חזרו בתשובה ונשואות לאפרים ושלום, שני בניו של אורי זוהר. לשניים יש יחדיו 18 נכדים ויותר מ-6 נינים. המשפחות המתגוררות בירושלים שמרו במשך השנים על קשר הדוק עם איינשטיין. "קיבלנו את הידיעה בעצב רב", סיפר אחד מהנכדים החרדים של איינשטיין, שהוא גם נכדו של זוהר. "הוא אהב אותנו כמו את כל ילדיו ואת כל בני משפחתו". לדבריו, היחס שהעניק איינשטיין לנכדיו החרדים היה קשר רגיל של "סבא לנכדיו", אך בשנים האחרונות, עם ההידרדרות במצבו הרפואי, גם הקשר הלך ופחת, למרות שהוא "תמיד זכר אותנו והעניק לנו חום ואהבה".

קברו של אריק איינשטיין, זמן קצר לאחר הלוויתו(צילום: דרור עינב)
קברו של אריק איינשטיין דקות ספורות לאחר ההלוויה. נובמבר 2013(צילום: דרור עינב)
אלפים הגיעו לחלוק לאריק איינשטיין כבוד אחרון. כיכר רבין, היום(צילום: בן קלמר)
מתאבלים על מותו של אריק איינשטיין בכיכר רבין. נובמבר 2013(צילום: בן קלמר)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully