וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תומכי דרעי זועמים על ישי: מה עם אריה?

31.10.2000 / 20:17

הפעילים כועסים על כך ששחרורו של דרעי לא הופיע במזכר ההבנות שנחתם עם ברק; "ישי הוא אנלפאבית פוליטי שמלעיט את הרב עובדיה בשטויות", אומרים חלק מהפעילים; התקפה חריפה של הרב עובדיה על פעילי דרעי שתקפו ההסכם של ישי עם ישראל אחת

מאת לירון מרוז

החלטתו של יו"ר ש"ס, אלי ישי, להעניק לראש הממשלה, אהוד ברק, רשת ביטחון למשך חודש מצאה את פעילי ותומכי המפלגה מבולבלים וכועסים. הם לא מצליחים להבין איך מפלגתם, שכה הרבתה לתקוף את ברק על דרכו המדינית ובעיקר על הרפורמות האזרחיות עליהן הכריז, זורקת לו קרש הצלה ממש לפני טביעתו הפוליטית.

אך מעבר להיבט הפוליטי, כועסים מאוד פעילי השטח על אי הזכרתו של המנהיג הכלוא, אריה דרעי, במזכר ההבנות שנחתם בין בכירי ישראל אחת לראשי ש"ס. "רק לפני שבוע וחצי היה כנס ענק של עשרות אלפי אנשים ליד כלא מעשיהו ואלי ישי ביקש לנאום", מספר אחד הפעילים המרכזיים בישיבת "שאגת אריה". "אנחנו נתנו לו לדבר והוא אמר שהוא יפעל ויעשה הכל למען שחרורו של דרעי. עכשיו הוא החליט לתת רשת ביטחון ובכלל לא הזכיר את אריה. הוא פשוט הוליך אותנו שולל והוא יאכל אותה על זה".

גורמים בש"ס אומרים כי בשלב הזה מוקדם מדי לקבוע כי יש קרע בתנועה, אולם אחדות השורות, ששררה מאז כניסתו של דרעי לכלא נסדקה. בערוצים הפיראטיים תקפו במהלך היום שדרנים ומאזינים את המהלך הפוליטי של ראש התנועה ואף טענו כלפיו כי הוא הוליך שולל את הרב עובדיה יוסף.

"הבעיה היא שהמר"ן תלוי לגמרי באנשים שסובבים אותו", מסביר פעיל אחר. "ואלי ישי ומקורביו המעטים מלעיטים אותו בשטויות". לדברי אותו פעיל, ישי הוא "אנלפאבית מבחינה פוליטית" והוא עלול לעשות במערכת הבחירות הבאה כמה טעויות שעלולות לרסק לחלוטין את התנועה.

הרב עובדיה: לא מוחל לפעילי דרעי

אך לצד הקו התוקפני כלפי ישי ישנם כאלה שמתייחסים להחלטתו בסלחנות. "אני לא מבין מה רוצים מאלי ישי", אומר פעיל שידוע ביחסיו המעורערים עם יו"ר התנועה, "בסך הכל הוא לא הבטיח ולא חייב לנו שום דבר".

אותו פעיל מסביר כי אי הזכרתו של דרעי בהסכם עם ישראל אחת אינה פוגעת כלל במאבק לשיחרורו. "גם אם שר המשפטים יהיה מש"ס והוא יארגן חנינה לאריה, בחיים אריה לא יסכים לקבל אותה. זה בכלל לא הכיוון שלו", הוא אומר. "וחוץ מזה", הוא מוסיף ברגע של גילוי לב, "זאת גם פשלה שלנו. אנחנו נרדמנו בשמירה ולא דאגנו שיזכירו את אריה בכנסת. אבל מהשבוע הבא אני מבטיח שהעניינים כבר ייראו אחרת".

בתוך כך תקף הערב מנהיגה של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, באופן חריף את הפעילים של מחנה אריה דרעי בתנועה.
בימים האחרונים ביקרו הפעילים בחריפות את ההסכם שנחתם בין ש"ס ובין ישראל אחת וטענו כי יושב ראש ש"ס אלי ישי הפקיר את אריה דרעי. בדרשה שנשא הערב אמר הרב עובדיה כי הפעילים פגעו בו והוא אינו מוחל להם.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully