וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מבצע ראיס

17.8.2002 / 1:00

בערוץ 2 נחשפו פרטי תוכנית סילוקו של יו"ר הרשות מהשטחים; המקום: המוקטעה ברמאללה; היעד: מדינה ערבית שאין לה קשרים עם ישראל או ארה"ב; משתתפים: חיילי יחידה מובחרת של צה"ל

יחידה מובחרת בצה"ל תיכננה לפרטים מבצע לגירושו של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, מהשטחים; כך נחשף אמש בתוכנית "אולפן שישי" בערוץ 2. התוכנית קיבלה את אישורו של ראש הממשלה, אריאל שרון, אך נגנזה לעת עתה לאחר דיון בקבינט המדיני-ביטחוני.

היחידה המובחרת קיבלה הנחיה לתכנן את מבצע תפיסתו של יו"ר הרשות בבניין הממשל ("מוקטעה") ברמאללה. לפי התוכנית, חיילים אמורים היו להשתמש באמצעים מיוחדים כדי למנוע פגיעה של ערפאת בעת ההשתלטות על הבניין, לתפוס אותו ולהעלותו למסוק בנקודה שתוכננה מראש.

המסוק אמור היה להוביל את ערפאת ללא חניית ביניים בשטח שומם במדינה ערבית באזור. המדינה הנבחרת אמורה להיות כזו שאין לה קשרים עם ישראל ואינה מכוננת יחסים גם עם ארה"ב – כמו לוב או סודן. לאחר הנחיתה, אמורה היתה ישראל להודיע לאותה מדינה על כך שיו"ר הרשות המגורש נמצא בתחומיה.

התוכנית לא יצאה בסופו של דבר אל הפועל בשל התנגדות שרים בממשלה וכן בשל הערכות בכירים במערכת הביטחון, לפיה גירושו של ערפאת יגרום יותר נזק מתועלת. ואולם, הרמטכ"ל דאז, שאול מופז, תמך בתוכנית.

פרסום התוכנית שופך אור חדש על דברים שלחש מופז לשרון ונקלטו במיקרופונים במסיבת עיתונאים לפני מספר חודשים. מופז אמר אז לשרון: "להעיף אותו". שרון השיב: "אני יודע". עם זאת, הקשה ראש הממשלה: "כעושים... אני לא יודע עוד באיזה שיטה אתם עושים את זה". "צריך להיזהר", הוסיף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully