מאות הפגינו למען הרב אברג'ל: "לא יסולח למשטרה"

רבים מתומכיו של הרב מנתיבות, החשוד כי שלח את העבריין שלום דומרני לאיים על הרב איפרגן, הפגינו בירושלים נגד מעצרו. 28 מפגינים נעצרו לחקירה

יאיר אלטמן ויקי אדמקר
17/11/2013
צילום: עומר מירון, עריכה: יותם בן-דוד

מאות בני אדם הפגינו אמש (שבת) ברחוב בר אילן בירושלים במחאה על מעצרו של הרב יורם אברג'ל מנתיבות בפרשת הסחיטה לכאורה של הרב יעקב איפרגן - המכונה "הרנטגן". המשטרה עצרה לחקירה 28 מבין המפגינים. ביום רביעי האחרון, במסגרת הדיון בבית משפט השלום בראשון לציון, בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של הרב יורם אברג'ל, אמר אחד מחוקרי המשטרה לשופט כי החשד מתמקד בסברה שהרב המוכר הוא זה ששלח את העבריין שלום דומרני לסחוט את ה"רנטגן", בניסיון להטות את הבחירות לראשות העירייה לטובת ראש העיר הנבחר, יחיאל זוהר. בסופו של הדיון, הורה השופט על שחרורו של הרב אברג'ל למעצר בית של שבעה ימים. בנוסף, על הרב נאסר לצאת מהארץ.

בתוך כך, הרב שמעון בעדני, אחד מחברי מועצת חכמי התורה של ש"ס שיגר אמש מכתב לתושבי העיר נתיבות בו תקף את התנהלות המשטרה בפרשה. "כולנו כואבים על ההתנהגות המחפירה של משטרת ישראל באותו צדיק יסוד עולם וממחזיקי התורה", כתב בעדני כשכוונתו למעצרו של הרב אברג'ל. "לא יסולח להם".

טוב לדעת (מקודם)

הסוד נחשף: כיצד בי-קיור לייזר מפחית את הכאב?

מוגש מטעם בי קיור לייזר
על הרב נאסר לעזוב את הארץ. הפגנת התמיכה, אמש(צילום: טלי מאייר )

לפני כשבוע נעצר ראש ארגון הפשע שלום דומרני, יחד עם שבעה חשודים המזוהים עם פעילות ארגונו, בחשד לכך שסחטו באיומים כמה אנשים בעיר נתיבות - בהם "הרנטגן", בניסיון להביא לבחירתו מחדש של ראש העיר זוהר. יום לאחר מכן, נעצר גם הרב אברג'יל בשל חשד למעורבותו בסחיטה. לפי החשד, אנשי דומרני ניתקו את החשמל והמים במוסדותיו של הרב המפורסם במהלך הבחירות והציקו לאברכי הכולל שבנשיאותו. כפי הנראה, הסיבה למעשים הינה תמיכת הרב במתחרה של זוהר בבחירות - אייל מסיקה.

גם ביום חמישי האחרון נערכו מפגני תמיכה גדולים ברב אברג'ל בנתיבות ובלוד. בנתיבות, הפגינו עשרות מתומכיו בכניסה לעיר והבעירו צמיגים. "בחורים מהכוללים בעיר, וגם מאופקים, באר שבע, אשדוד וחיפה, יצאו לרחובות במחאה על הביזוי של תלמיד החכמים, מורנו גדול הדור שמחליף את מרן הרב עובדיה", אמר אחד המשתתפים בהפגנה שהוסיף כי הרב ה"יריב", איפרגן, הוא האשם במצב, יחד עם דומרני. "שוחד! היה שוחד! נתנו שוחד כדי להפיל את מורנו ורבנו! אנחנו לא ניתן, אלפי אברכים יצאו כדי למחות", הבטיח.

בלוד הפגינו תומכיו של הרב מול משרדי יחידת להב 433 של משטרת ישראל בעיר. המפגינים חסמו את הכבישים ואת תנועת הרכבות. מהלך ההפגנה, קרא המנחה לכל המפגינים להישאר במקום עד לשחרורו של הרב ממעצר, "אוי, מה עושים לגדול הדור", אמר, "אין להם לב לקחת אבא לילדים. זו מדינת משטרה. הם לקחו שוחד. הרב, אתה אבא של כולנו, אנחנו הילדים שלך, תחזור אלינו".

(עדכון ראשון: 22:37)

עוד בנושא:
דרעי מוחה על מעצרו של הרב אברג'יל
מפגן תמיכה ברב אברג'ל: "שיחדו כדי להפיל אותו"
דומרני נעצר בחשד שסחט את "הרנטגן" מנתיבות

תומכי הרב יורם אברג'ל הפגינו בירושלים נגד מעצרו, נובמבר 2013(צילום: טלי מאייר )
תומכי הרב יורם אברג'ל הפגינו בירושלים נגד מעצרו, נובמבר 2013(צילום: טלי מאייר )
תומכי הרב יורם אברג'ל הפגינו בירושלים נגד מעצרו, נובמבר 2013(צילום: טלי מאייר )

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully