וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בכיר בתנזים: "אנחנו בעד המשך אינתיפאדה לא אלימה"

31.10.2000 / 20:08

פארס כדורה, הכחיש בראיון כי ארגונו מתכונן לבצע פיגועים בישראל; על ההפצצות של מפקדות התנזים אמש אמר: "זו הכרזת מלחמה"; הערב נודע לראשונה על שיחת טלפון בין ברק לערפאת בשבוע שעבר; על רקע הדברים נמשכים חילופי האש בשטחים

פארס כדורה, מראשי התנזים, הכחיש היום כי ארגונו מתכונן לבצע פיגועים בתוך ישראל. בראיון לערוץ השני אמר כדורה כי התנזים בעד המשך אינתיפאדה לא אלימה ללא ירי, במהלך משא ומתן. הוא הבהיר כי במקרה והתנזים היו מתכננים לבצע פיגועים בתוך מדינת ישראל, הם לא היו מסתירים את כוונתם לעשות זאת.

כשנשאל לגבי דרך ניהולו של של ראש הממשלה, אהוד ברק, את האירועים, אמר כדורה: "הוא אומר שהוא רוצה להפוך כל אבן במאמץ להביא שלום. הוא כנראה רוצה להפוך כל אבן מאבני הגדה וירושלים כדי להוכיח שהוא יותר ימני מהימין". על הפצצות צה"ל אתמול הודיע כדורה: "מבחינתנו זו הכרזת מלחמה על העם הפלסטיני".

"העתיד תלוי בהחלטות של ראש ממשלת ישראל. הוא זה שהחליט על תחילת האינתיפאדה הזו והוא יכול להחליט על הפסקתה ועל חזרה למשא ומתן. כמו שהוא הפגין אומץ כשהורה על היציאה מלבנון כך עליו להפגין אומץ ולקיים את החלטת האו"ם 242", אמר כדורה והוסיף: "אנחנו לא השחקן היחידי במשחק. הצד הישראלי, בגלל שהוא הכובש, הוא זה שקובע את הכללים במגרש".

על רקע דברי כדורה, נמשכו היום חילופי האש בין הפלסטינים לכוחות הביטחון הישראלים. תקריות קשות היו היום במחסום קרני וברמאללה. הפלסטינים הפעילו היום לראשונה מתקן מאולתר להשלכת רימוני יד. במהלך אירועי היום נהרגו חמישה פלסטינים ועשרות נפצעו. בצה"ל נערכים לעימות מחודש עם הפלסטינים. העימות המחודש מורכב יותר מתקריות אש מאשר מהפגנות המוניות.

היום נודע לראשונה כי במהלך השבוע שעבר שוחחו ברק וערפאת בטלפון אך נכשלו בנסיונם להביא להפסקת האלימות.

ברגותי: "הימים הבאים ימי הסלמה"

ראש התנזים בגדה, מרואן ברגותי, אמר הערב כי הימים הקרובים, מבחינת ארגון הפתח, יהיו ימי הסלמה שיתבטאו היטב בפעילותם של הפלסטינים בשטח.

ברגותי אמר בראיון לטלויזיה הפלסטינית, כי כל חברי הפתח והתנזים תודרכו להכנס למצב כוננות ולהגיב על כל תקיפה של ישראל.

גם תנועת החמאס קראה היום להסלמה ומגדירה את הימים הקרובים כ"ימי זעם". החמאס פרסם כרוז לפיו אין להפסיק את האינתיפאדה אלא להמשיכה בתיאום עם שאר הפלגים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully