הציור היקר בהיסטוריה נמכר תמורת 142 מיליון דולר

יצירה בשלושה חלקים של פרנסיס בייקון נמכרה בניו יורק תוך שש דקות עבור רוכש פרטי. הציור מתאר את לוסיאן פרויד, ועקף את הסכום שבו נרכשה "הצעקה" בשנה שעברה

רויטרס
צילום: רויטרס, עריכה: יאיר דניאל

הציור "שלושה רישומים של לוסיאן פרויד" נמכר במחיר היקר בהיסטוריה עבור יצירת אמנות. בית המכירות הפומביות כריסטי'ס בניו יורק השיג 142.4 מיליון דולרים עבור היצירה של האומן האירי פרנסיס בייקון, משנת 1969.

זהו אחד משני הטריפטיכונים השלמים היחידים שנותרו מיצירותיו של בייקון. שלושת חלקי היצירה הוחזקו בנפרד במשך 15 שנה עד שאוחדו בשנות ה-80.

הציור נמכר אמש (שלישי) תוך שש דקות, אחרי שמחירו ההתחלתי נקבע על 80 מיליון דולרים. גלריה מניו יורק רכשה את הציור, כנראה בשם קונה אנונימי. הטריפטיכון (ציור המורכב משלושה חלקים) עקף בקלות את המחיר שקטף ה"שיאן" הקודם - "הצעקה" של אדוורד מונק, שאחד מארבעת עותקיו נמכר ב-120 מיליון דולרים בחודש מאי 2012. טרם נודע זהותו של הרוכש.

עוד בוואלה!

יותר כסף בחשבון: איפה הכי משתלם לפתוח תוכנית חיסכון?

לכתבה המלאה
המכירה הפומבית, אמש בבית כריסטי'ס בניו יורק. שש דקות, 142 מיליון דולר (צילום: AP)

בסך הכל נמכרו אמש יצירות אומנות עכשוויות בשווי 691 מיליון דולרים. בבית המכירות כריסטי'ס מתגאים בכך שעקפו את השיא הקודם - גם הוא של סותביס.

היצירה של בייקון מתארת שלושה דיוקנים של ידידו, האמן לוסיאן פרויד, נכדו של אבי הפסיכואנליזה, זיגמונד פרויד. הוא צייר אותו משני פרופילים ובמבט חזיתי, כשהוא ישוב על כיסא. בייקון צייר את פרויד באקדמיה המלכותית לאמנות, אחרי שהסטודיו שלו עלה באש ונחרב.

בית המכירות כריסטי'ס תיאר את הציור כ"יצירת פאר, שמסמלת את מערכת היחסים של בייקון ופרויד ואת קרבתם היצירתית והרגשית".

לקריאה נוספת
"הצעקה" של אדוורד מונק נמכרה ב-120 מיליון דולרים
ספר התנ"ך שהיה שייך לאלביס שווה רק 94 אלף דולר
ה"באטמוביל" המקורית נמכרה תמורת 4.2 מיליון דולר

שלושת חלקי היצירה נדדו בין מוזיאונים ואספנים שונים במשך השנים (צילום: AP)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully