וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בתי החולים של "הדסה" בירושלים הוכרזו כ'נקיים מעישון'

31.10.2000 / 17:06

במסגרת התוכנית החדשה ייאסר העישון בין כותלי בית החולים והוא יתאפשר רק בפינות עישון מיוחדות; כמו כן יחולקו עלוני הסברה, ויתקיימו תוכניות גמילה; פקחי עיריית ירושלים יפקחו על אכיפת החוק, ויטילו קנסות על מפריו

מאת מוטי גל

בתי החולים של "הדסה" בירושלים הוכרזו כנקיים מעישון. הודעה על כך נמסרה היום במסיבת עיתונאים שהתקיימה במרכז הרפואי "הדסה עין כרם" בהשתתפות ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, ומנכ"ל "הדסה", פרופ' אבי ישראלי.

התוכנית החדשה נועדה לשלב תהליכי הסברה, אכיפה, וחינוך אשר יביאו להפסקת העישון בין כותלי בתי החולים. עישון יהיה אפשרי מעתה רק מחוץ לבנייני בתי החולים ולשם כך הוקמו בעין כרם ובהר הצופים כחמש עשרה פינות עישון מקורות עבור ציבור המעשנים.

בנוסף, מתנדבים מטעם ארגון נשות הדסה בישראל, עמותת "מאבק בטבק", האגודה למלחמה בסרטן ושירותי המתנדבים ב"הדסה" - "יעל", יחלקו לציבור החולים, העובדים והמבקרים חומר הסברה על העישון ונזקיו ועל הדרכים לגמילה ממנו. "הדסה" גם תציע תוכניות גמילה מעישון.

אין היום עוררין על כך שהעישון מסב נזקים כבדים לבריאות המעשנים, וגורם לשורה ארוכה של מחלות קשות, ביניהן סרטן הריאות, מחלות כרוניות של הריאות, מחלות לב וכלי דם, הזדקנות העור והצהבת ציפורניים. אולם העישון אינו מזיק רק לבריאות המעשן. בשנים האחרונות הצטברו שפע של עדויות המצביעות על כך שעישון כפוי מסוכן לא פחות מעישון רגיל.

בתוכנית החדשה מצטרפת "הדסה" לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, ולבתי חולים רבים בעולם שנקטו בצעד דומה. דוברת "הדסה", יעל בושם-לוי, מסרה כי אכיפת איסור העישון תבוצע על ידי פקחי העירייה ועל מפירי החוק יוטלו קנסות. "אנחנו צועדים היום צעד ראשון במסלול ארוך, שיהפוך את בתי החולים של "הדסה" לנקיים יותר ובריאים יותר", אמר פרופ' ישראלי.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully