וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אישום: אונס שיטתי של צעירות אתיופיות

ורד כהן-ברזילי

15.8.2002 / 16:40

תושב באר שבע נאשם בשורת עבירות מין שביצע באמצעות התחזות לאיש חינוך והבטחות לסיוע בקליטה; בין האישומים: כפה על קורבנותיו לקיים יחסים אחת עם השניה והורה לצעירה לשכב עם אחיה

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש היום כתב אישום נגד תושב באר שבע, בן 58, הנאשם כי ביצע מעשי סדום, אונס ומעשים מגונים בעשר נערות בנות העדה האתיופית בשנתיים האחרונות. הנאשם, רפאל שללי, נשוי ואב לילדים.

מכתב האישום עולה כי שללי נהג ליצור קשר עם צעירות, עולות מאתיופיה, להציג עצמו כאיש חינוך ולהבטיח כי ביכולתו לעזור להן. הוא נהג להשתמש בשמות בדויים ורכש את אמונן על ידי סיוע בלימודים והבטחות לעזרה כספית. לחלקן אף הבטיח עזרה במציאת עבודה. במקרים אחדים איים שללי על קורבנותיו כי אם לא יענו לדרישותיו הוא יחדל לסייע להן. מכתב האישום עולה עוד, כי שללי ביקש מהצעירות פרטים של צעירות נוספות יוצאות אתיופיה, "וכך המשיך בביצוע זממו".

מהאישומים נגד שללי מצטיירת מסכת התעללות מינית קשה שביצע בנערות, חלקן קטינות. "מדובר ברצף של עבירות אשר בוצעו בתחכום ובשיטתיות ותוך ניצול תמימותן של צעירות יוצאות אתיופיה", נכתב בבקשת הפרקליטות להארכת מעצר הנאשם עד תום ההליכים.

בכתב האישום נכתב כי הנאשם נהג לבקש מקורבנותיו לבצע מעשים מיניים כדי לגרותו. כמו כן נטען, כי דרש מקורבנותיו, שלעיתים הכירו אחת את השניה (שתיים מהקורבנות הן אחיות, חלקן חברות), שיקיימו יחסים אינטימיים עם חברותיהן. במקרה אחר הורה לאחת המתלוננות לקיים יחסים עם אחיה.

המתלוננת חזרה בה לאחר איומים

במקרה אחר המפורט בכתב האישום איים ההנאשם על אחת המתלוננות, לאחר שאנס אותה, כי אם לא תמשיך להיענות לו הוא יפיץ שמועות בעדה האתיופית שאמה מקיימת יחסי מין עם אחיה ושהיא זונה.

למרות האיומים התלוננה הצעירה נגד הנאשם במשטרה, ובכך הביאה לפתיחת חקירה נגדו. ואולם, לאחר שהנאשם חזר ואיים עליה חזרה בה מהצהרתה במשטרה. שללי דרש מהמתלוננת שתכתוב מכתב בו היא מודה ששיקרה בחקירתה. "הוא אמר לה באופן כללי מה לכתוב. המתלוננת עשתה כן והתיק נסגר", נכתב בכתב האישום בו צוין כי "למתלוננת נגרם עקב מעשיו של הנאשם נזק נפשי קשה".

בידי המשטרה פלטי טלפון של שיחות שביצע שללי לביתן של הנערות. הפלטים סייעו בלכידתו, ועתה מקווים בפרקליטות כי יסייעו גם בהרשעתו. בבקשתה לעצור את שללי עד תום ההליכים, טענה פרקליטות מחוז דרום, כי הנאשם כבר נחקר בעבר בגין תלונות הנוגעות לעבירות מין "וחרף זאת לא חדל ממעשיו הרעים".

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להיענות לבקשת המעצר חרף מצבו הבריאותי הרעוע של שללי. זאת, בטענה שהוא מסוכן לציבור ועשוי לשבש את הליכי המשפט בכך שיחזור ויאיים על המתלוננות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully