וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ערפאת ופרס ייפגשו בעזה - היום או מחר

31.10.2000 / 19:06

כך אמר מתאם פעולות ההסברה של ישראל, נחמן שי; לדבריו פרס ייפגוש יו"ר הרשות הפלסטינית לאחר שייתאם עמדות עם ראש הממשלה; ברק שוחח עם ערפאת בטלפון; בן עמי קרא למנהיגי אירופה ללחוץ על ערפאת ליישם הבנות שארם

השר לפיתוח אזורי, שמעון פרס, ייפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית,
יאסר ערפאת, ככל הנראה היום או מחר. על כך הודיע מתאם פעולות ההסברה של ישראל, נחמן שי, בתדרוך לעיתונאים זרים.

פרס צפוי להגיע לעזה, בין היתר לאחר שיתאם עמדות עם ראש הממשלה, אהוד ברק. אתמול הודיע ברק כי הוא נענה לבקשתו של פרס, ומסכים שהוא ייפגש עם ערפאת. ברק, על פי ההערכה, נענה בין היתר לבקשותיה של משפחת רבין שדחקה בו כדי שיסכים לפגישה כזו.

בתוך כך הודה הערב ראש הממשלה, אהוד ברק, כי שוחח בטלפון במהלך השבוע שעבר עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, במטרה להביא להפסקת האלימות.

ברק ציין כי המאמצים נכשלו. "דיברתי עם היו"ר והבהרתי לו את עמדתי בנוגע לסיום האלימות", אמר ראש הממשלה. לדברי ברק הוא מצטער על כי האלימות לא נפסקה והדגיש כי הוא עושה כל מאמץ להביא את המצב הקשה לסיומו.

ממלא מקום שר החוץ, שלמה בן עמי, שנפגש היום עם ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, אמר כי על מנהיגי אירופה ללחוץ על ערפאת למלא את התחייבויותיו בפסגת שארם א-שייח' ולהפסיק מיד את האלימות בשטחים. "אנחנו צריכים שניים לטנגו כדי ליישם את הבנות הפסגה", אמר בן עמי.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully