וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסלמה בשטחים: מטען התפוצץ בעזה, ירי כבד סמוך לנווה דקלים

31.10.2000 / 23:23

5 פלסטינים נהרגו; כתב סי.אן.אן. נורה בגבו ; צעיר יהודי נדקר על ידי פלסטיני בירושלים; ירי מבית לחם לעבר שכונת גבעת הדגן; חייל צה"ל נפצע ברמאללה; ירי כדורי גומי אל מתפרעים בטול כרם; טנקים ירו פגזים לעבר בית סחור; צה"ל כיתר את קלקיליה

הסלמה חלה היום בעימות בין הפלסטינים לבין חיילי צה"ל: חילופי אש כבדים התנהלו הלילה בין חיילי צה"ל לבין הפלסטינים סמוך ליישוב נווה דקלים. אין נפגעים לכוחותינו.

ירי נוסף הלילה גם על הישוב פסגות ולעבר ההתנחלות כדים, בצפון השומרון, מכיוון שטח שנמצא בשליטה מלאה של הרשות הפלסטינית. יריות נורו גם לעבר כוח צה"ל מדרום לאלון מורה. בשני המקרים החיילים נמנעו מלהשיב אש. בקבוק תבערה הושלך לעבר כוח צה"ל בצומת דיר שרף. בכניסה לאריאל יידו אבנים לעבר אוטובוס ישראלי.

מטען חבלה הופעל על שיירה של כלי רכב שיצאה מנצרים הערב. איש לא נפגע. חילופי אש כבדים התנהלו בצומת קרני. אזרח ישראלי נפצע קל עד בינוני הערב מיריות שנורו לעבר אוטובוס ישראלי סמוך לאלפי מנשה. פצוע אחד קל פונה לבית החולים "מאיר" בכפר סבא. בעקבות ההסלמה באזור החליטו בצה"ל לכתר את העיר קלקיליה.

טנקים של צה"ל ירו כמה פגזים לעבר בית סחור, למקום ממנו נורתה אש מקלעים לעבר מוצב צה"ל בשדמה.

אחר הצהריים יידו פלסטינים אבנים ובקבוקי תבערה לעבר חיילי צה"ל במחסום ארז. הפרות סדר גם במעבר קרני, בשעות האחרונות מתנהלות בסמוך לעמדת צה"ל במקום חילופי אש קשים.

צעיר יהודי הובא היום לבית החולים "ביקור חולים" בירושלים כשהוא דקור בביטנו. נהג מונית שהסיע אותו לבית החולים סיפר כי הצעיר נדקר על ידי ערבי. הצעיר אמר לשוטרים שהגיעו למקום שנדקר במהלך ויכוח עם צעיר ערבי.

כתב סי.אן.אן. בן ווד'רמן נפגע בגבו מקליע בזמן שכיסה את המהומות באזור. בצה"ל אישרו כי הוא נפצע במהלך חילופי אש בין הצבא והפלסטינים.

חייל צה"ל נפצע באורח קל בפניו מאבן שזרקו פלסטינים סמוך למחסום עטרות שליד קלקיליה. חילופי אש היו גם בבסיס שדמה שליד בית סחור. במהומות היום נהרגו חמישה פלסטינים ועשרות נפצעו. ארבעה מן ההרוגים נורו במהלך מהומות סמוך למחסום קרני והחמישי נורה במהלך הפגנות ברמאללה. בצומת איו"ש נורו בשעות הצהריים יריות לעבר כוח צה"ל. אבנים נזרקו לעבר כלי רכב ישראלים סמוך לתחנת הדלק באלפי מנשה. אין נפגעים.

יריות נורו גם מאזור בית לחם אל גבעת הדגן, שכונה של הישוב אפרתה. חיילים ירו כדורי גומי אל מתפרעים פלסטינים בצומת משלוש הגדוד שליד טול כרם. ליד הישוב ארגמן בבקעה יידו צעירים פלסטינים אבנים על כבאית אזרחית. נהג הכבאית אבד שליטה על הרכב ופגע בהולך רגל פלסטיני.

בתוך כך קרא אמר היום ראש התנזים בגדה, מרואן ברגותי, כי הימים הקרובים, מבחינת ארגון הפתח, יהיו ימי הסלמה שיתבטאו היטב בפעילותם של הפלסטינים בשטח. עוד אמר ברגותי בראיון לטלויזיה הפלסטינית, כי כל חברי הפתח והתנזים תודרכו להכנס למצב כוננות ולהגיב על כל תקיפה של ישראל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully