וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אפריקה ישראל רושמת הפסד של 8.1 מיליון שקל ברבעון השני

אמיר טייג

14.8.2002 / 10:02

ירידה של 32% במכירות ל-44.9 מיליון שקל; נתוני הלינות בהולידיי אין קשים יותר מנתוני הענף כולו; שיפור של 13% בהפסד התפעולי ל-5.8 מיליון שקל

רבעון נוסף של הפסדים במלונות אפריקה ישראל, בו רושמת החברה הפסד של 8.1 מיליון שקל - גידול של פי 9 לעומת הרבעון המקביל אך ירידה של 13% לעומת הרבעון הקודם, בו רשמה החברה הפסד של 9.2 מיליון שקל. גם מכירות החברה סבלו מהמשך המשבר החמור בענף התיירות בישראל. ברבעון השני מכירות אפריקה מלונות הסתכמו ב-44.9 מיליון שקל - ירידה של 32% לעומת הרבעון המקביל, אך יציבות לעומת הרבעון הקודם.

מאז תחילת אנתיפאדת אל-אקצה, ענף התיירות הוא הסובל העיקרי מהמצב הבטחוני הקשה. ואכן, החל מהרבעון הרביעי של שנת 2000, רושמת חברת מלונות אפריקה ישראל הפסדים, אשר הגיעו לשיאם ברבעון השלישי של שנת 2001. הפסדי חברת המלונאות, שבשליטת חברת ההשקעות אפריקה ישראל , הולכים מתעצמים ברבעונים האחרונים, והפסדי החברה למחצית הראשונה של 2002 מסתכמים ב-17.4 מיליון שקל, לעומת הפסדים של 19.9 מיליון שקל בכל שנת 2001. מכך ניתן להניח כי שנת 2002 עשויה להיות הקשה ביותר בתולדות החברה.

למרות הרבעון הקשה החברה רושמת ירידה של 13% בהפסד תפעולי לרמה של 5.8 מיליון שקל לעומת 6.7 מיליון שקל ברבעון הקודם. בהוצאות המימון, שהסתכמו בכ-2.8 מיליון שקל, נרשמה ירידה של 14% לעומת הרבעון הקודם, אך עלייה של 49% לעומת הרבעון המקביל.

בדו"ח הדירקטוריון כותבים מנהלי החברה כי "מדי שנה נחשב הרבעון השני לאחת התקופות הרווחיות ביותר. הרבעון השני של 2002 אינו דומה לרבעונים בשנים הקודמות והוא יוצא דופן בתוצאותיו הקשות. חודש אפריל הושפע ישירות מאירועי נתניה וחיפה, והינו יוצא דופן בתוצאותיו השליליות אפילו ביחס לתקופה הקשה".

ביחס לענף התיירות בישראל, מציגה הרשת המובילה של מלונות אפריקה, הולידיי אין, נתונים קשים יותר. סך הלינות בהולידיי אין בששת החודשים הראשונים של השנה ירד ב-17% לעומת ירידה של 13% בענף כולו. לינות הישראלים עלו בכלל הענף ב-4% בתקופה זו, אך בהולידיי אין ירדו ב-5%.

רשת מלונות אפריקה ישראל עוסקת בהפעלה וניהול של בתי מלון, בכללם רשת הולידיי אין, הפעלת מרחצאות חמי טבריה וניהול בית ספר למלונאות. לאחרונה החלה הרשת לפעול גם מחוץ לישראל. במהלך הרבעון השני הודיעה חברת הדירוג מעלות כי נוכח הקשיים בענף התיירות היא מורידה לאפריקה מלונות את דירוג האג"ח מ-A ל-BBB-.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully