וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צחוקים בדרך לבית הלבן: בוש חבש מסיכה של גור אצל ג'יי לנו

31.10.2000 / 10:20

בתגובה חבש לנו מסיכה של בוש והמועמד הרפובליקני והודה: "זה יותר מפחיד"; בוש דוחה את דרישתו של קלינטון להתנצלות של הרפובליקנים בפרשת מוניקה לווינסקי; בשבוע האחרון למירוץ יוציאו הרפובליקנים 3 מיליון דולר על פירסום בטלוויזיה; הסקרים אינם מצליחים לנבא מי יזכה

מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית, ג'ורג' וו. בוש, התארח אתמול בתוכנית הלילה של ג'יי לנו ברשת הטלוויזיה האמריקאית אן.בי.סי. מכיוון שהראיון התקיים ב"ליל כל הקדושים", חבש בוש מסיכה של יריבו, מועמד המפלגה הדמוקרטית, אל גור. בתגובה חבש לנו מסיכה של בוש, והמועמד הרפובלקיני הודה "זה יותר מפחיד".

בהמשך הראיון הציע בוש להעמיד למבחן את יכולת הריצה שלו, קילומטר וחצי בשבע דקות, מול זו של גור, ובדרך זו לקבוע מי ניצח במירוץ לנשיאות, שהוא הצמוד ביותר שידעה ארצות הברית במאה הנוכחית.

לנו הטיל על בוש לספר סיפור מביך על עצמו, אולם בוש התחמק ובמקום זאת הסגיר את אחיו הצעיר, מרווין, וסיפר כי השתין פעם בארון. "מצטער מרוו", אמר המלשין.

בהמשך הפך בוש לרציני יותר, כאשר התייחס לראיון שנתן נשיא ארצות הברית היוצא, ביל קלינטון, למגזין "אסקווייר". קלינטון אמר כי הוא זכאי להתנצלות מהרפובליקנים על ניסיונותיהם להדיחו בעקבות פרשת מוניקה לווינסקי. בתגובה לכך אמר בוש: "אנחנו צריכים להתקדם הלאה ולהתרחק מהנושא הזה. אנשים עייפים ממנו".

בתגובה להתקפותיהם של אנשי גור עליו, כאילו אין לו מספיק ניסיון להיות נשיא, אמר בוש: "יש חבר'ה שחושבים שאתה צריך לבלות את כל חייך בוושינגטון כדי להיות נשיא". בוש הזכיר את רונלד רייגן, נשיא ארצות הברית בשנות ה-80, כמי שבא לוושינגטון כאאוטסיידר והצליח כנשיא.

בנוגע להתגייסותו של קלינטון למסע הבחירות של גור, אמר בוש כי "גור ניסה להיפטר מהצל של קלינטון - ועכשיו הצל חוזר".

שבעה ימים בדיוק לפני הבחירות, ממשיכים המועמדים במסעות ב-15 ממדינות אררה"ב בהן עדיין לא הושגה הכרעה. גור פנה למדינות המזרח התיכון בעוד בוש תוקף את קליפורניה, שבעבר נחשבה למעוזו הבטוח של גור, אך כעת בוחריה עדיין מתנדנדים. בוש יוציא לא פחות מ-3 מיליון דולר על פרסומות בטלוויזיה במהלך השבוע האחרון של הקמפיין. בוש גובר על גור בסקרים באחוז אחד עד שלושה, יתרון חסר משמעות בהתחשב בטעות הדגימה של הסקרים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully