וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשימות חדשות לאיוש מליאת רשות השידור ומועצת הרשות השנייה

31.10.2000 / 10:15

דליה איציק ובנימין בן-אליעזר הפיקו רשימות של האנשים שאותם הם רוצים בין מקבלי ההחלטות בגופים התקשורתיים שעליהם הם ממונים: איציק - רשות השידור; פואד - הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. הכל בשביל עתיד תקשורתי אלקטרוני טוב יותר

מליאת רשות השידור ומועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו עומדות בפני איוש מחדש. השלב הראשון – בניית רשימת האנשים שיזכו בכבוד – כבר בוצעה על ידי שני השרים שאחראים על הגופים התקשורתיים.

דליה איציק, השרה לאיכות הסביבה שגם אחראית על חוק רשות השידור, היתה צריכה לעמול על רשימת מועמדים חדשה לאחר שבג"ץ קבע שהמליאה הנוכחית מונתה באופן לא חוקי ועל כן יש לפזר אותה. איציק עמדה במשימה, ורשימת הנבחרים הפוטנציאלים שלה יוצאת לקבל אישורים מכל מי שצריך, לפי הפניית בג"ץ, ותגיע בסוף, ואולי עם אי אלה שינויים, לחתימת הממשלה.

רשימת איציק כוללת פרצופים מוכרים מהמליאה הנוכחית ביחד עם פנים חדשות. יש פוליטיקאים מסוג כזה או אחר, אנשי אקדמיה וחינוך, עיתונאים ויוצרים. בין השמות: העיתונאית אמונה אלון, המחזאיות ענת גוב ועליזה אולמרט, משה איבגי, אביהו מדינה, אדם ברוך, דודו דותן, פרופ' דן כספי, ד"ר יהודית אורבך, ד"ר אילן אסיה ואחרים. איציק לא פרסמה מי מועמד ליו"רות המליאה ולוועד המנהל. התמרמרות בנוגע לחוסר איזון פוליטי כבר נשמעה מצד הליכוד.

רשימה אחרת, שעליה שקד שר התקשורת בנימין בן-אליעזר וצריכה רק לזכות לאישור הממשלה, מתייחסת להרכב האנושי של מועצת הרשות השנייה. שוב יוצרים, אנשי תרבות ואנשי אקדמיה וחינוך (המשוררים ארז ביטון ורוני סומק, העיתונאית לשעבר הדס בושס, פרופ' זהר שביט, ד"ר יריב בן-אליעזר, פרופ' גבי ויימן, השחקן מוסקו אלקלעי...) עם דגימות מתחומים אחרים. מרדכי שקלאר, יו"ר המועצה הנוכחי שזוכה להערכה מצד משרד התקשורת ורבים מהגופים התרבותיים שמולם הוא עובד, כנראה ימשיך בתפקידו, תלוי בהחלטת הממשלה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully