וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האו"ם צפוי להחליט על הענקת יחס מיוחד לנשים הנמצאות באזורי קרבות

31.10.2000 / 9:59

מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס היום לדון בהצעה שממליצה לשתף נשים בדיוני המו"מ לשלום; בשבוע שעבר התקיים הדיון הראשון במועצה בנוגע לנשים והשפעת המלחמה עליהן; בישיבה קראו נשים מאזורי קרבות שונים בעולם להגן עליהן מפני אונס והתעללות מינית

מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס היום כדי לאמץ הצעה על פיה נשים הנמצאות באזורי קרבות יזכו ליחס מיוחד ויצורפו למו"מ להשגת שלום. בהצעה מתבקש מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, לשלוח נשים כנציגות לשיחות השלום. המדינות הנמצאות בעימות מתבקשות לנקוט אמצעים מיוחדים כדי להגן על הנשים והילדות במדינתם מפני "אונס ומעשים אחרים של התעללות מינית".

בשבוע שעבר נערך הדיון הראשון במועצת הביטחון בנושא נשים וההשפעה של המלחמה עליהן. בישיבה הקשיבו חברי המועצה לנשים מסומליה, מסיירה-ליאון ומאזורים אחרים בעולם בהם מתנהלים קרבות. הנשים קראו להגנה מפני אונס והתעללות מינית, ענישה חמורה יותר לאנסים ושיתוף שווה של נשים בתהליכי השלום.

במהלך הדיון ביקרה העוזרת של מזכ"ל האו"ם בענייני נשים, אנג'לה קינג, את מועצת הביטחון ואמרה כי 55 שנים עברו עד שהמועצה קיימה דיון בנושא נשים, שלום וביטחון. לדבריה, יש לשתף נשים בתהליך השלום ובמלחמה באלימות נגדן כיוון ש"נשים בוטחות יותר בבנות מינן בנושאים כמו אונס ואלימות מינית אחרת".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully