וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צמיחה של 16% ברווח הנקי של דלתא גליל ברבעון השני

נטע יעקבי

14.8.2002 / 0:28

הרווח הנקי - 3.2 מיליון דולר; הכנסות של 131 מיליון דולר ברבעון, ירידה של כ-4% לעומת הרבעון המקביל

חברת דלתא גליל, יצרנית של הלבשה תחתונה וביגוד לשעות הפנאי, דיווחה היום על הכנסות של 131.2 מילון דולר ברבעון השני, ירידה של כ-4% לעומת הרבעון המקביל אך גידול של כ-5% לעומת הרבעון הראשון של השנה. צפון אמריקה המשיכה לתרום את עיקר ההכנסות גם הרבעון ותרמה בסך הכל 52% מההכנסות, כאשר 41% הגיעו מאירופה ו-7% הנותרים מישראל.

הכנסות החברה במחצית הראשונה של השנה הסתכמו ב-256 מיליון דולר, ירידה של 5% לעומת התקופה המקבילה ב-2001. הסיבה העיקרית לירידה בהכנסות לעומת 2001 היא הירידה במכירות בצפון אמריקה, שירדו ב-11% ברבעון השני וב-12% במחצית השניה כולה. הירידה בהכנסות הורגשה הן בתפירה העילית והן בתפירה העממית והינה תוצאה של אחד הלקוחות הגדולים לוותר על מחלקת הגברים ותוצאת פשיטת הרגל של קיי מארט. אולם, בחברה ציינו כי במהלך החודש האחרון של הרבעון, חודש יוני, הורגשה עלייה במכירות בצפון אמריקה לעומת התקופה המקבילה ב-2001. בחברה מעריכים כי מגמת השיפור נמשכה גם לתוך הרבעון השלישי.

מכירותיה של דלתא גליל ללקוחתה הגדולה ביותר, מרקס אנד ספנסר, גדלו ב-16% ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-41.6 מיליון דולר והיא היתה אחראית ל-26% מסך ההכנסות ברבעון. ארנון טיברג, מנכ"ל ונשיא דלתא, הוסיף כי לקראת סיום הרבעון השלישי, נראה כי מגמת העליה בהכנסות ממרקס אנד ספסנר נמשכת והוא מצפה לדווח על שיפור נוסף בדו"חות לרבעון השלישי.

הרווח הנקי של החברה לרבעון הסתכם ב-3.2 מיליון דולר, או 17 סנט למניה, עלייה של 16% ו-13% בהתאמה לעומת הרבעון המקביל. כמו כן, מדובר בעליה של 77% לעומת הרבעון הראשון של 2002, בו דיווחה על רווח נקי של 1.8 מיליון דולר. הרווח הנקי בששת החודשים הראשונים של השנה הסתכם ב-5.1 מיליון דולר, לפני הוצאות חד פעמיות, ירידה של 4% לעומת התקופה המקבילה ב-2001.

הרווח התפעולי לרבעון גדל ב-53% לעומת הרבעון הקודם והסתכם ב-6.6 מיליון דולר, בדומה לרבעון המקביל. עם זאת, הרווח התפעולי למחצית הראשונה הסתכם ב-9.2 מיליון דולר, נמוך יותר בכ-31% לעומת המחצית הראשונה של 2001. לחברה לא היו הוצאות חד פעמיות הרבעון.

ההוצאות התפעוליות של החברה גדלו ב-4% ברבעון ל-14.5 מיליון דולר, לעומת 13.9 מיליון דולר ברבעון המקביל. אבירם להב, סמנכ"ל הכספים של החברה, הוסיף כי התנודות בשער החליפין של הדולר מול היורו והליש"ט צפויות לתרום לשיפור רמות הרווחיות התפעולית של החברה במחצית השניה של השנה.

בנוסף, הודיעה החברה כי חתמה היום על חוזה לשותפות אסטרטגית עם חברת Strechline Holdings, יצרנית של רצועות אלסטיות לבגדים. בשלב הראשון של השותפות תשקיע חברת Strechline כ-250 אלף דולר בחברת Delta Elastic Tapes, חברה בת בבעלות מלאה של דלתא, ובתמורה לכך תחזיק בכ10% מהון המניות של החברה. בנוסף קיבלה Strechline אופציה להגדיל את שיעור החזקתה בחברה תחת תנאים שונים.

כמו כן, מועצת המנהלים של החברה הודיעה היום על חלוקת דיווידנד בסך של 6 סנט למניה, או 1.1 מיליון דולר בסכום אבסולוטי. הדיווידנד יחולק לבעלי המניות ב-21 באוגוסט. החברה הודיעה כי השלימה את תכנית הרכישה החוזרת של מניותיה, ובסך הכל של 278 אלף מניות. בין התאריכים ה-14 לאוקטובר 2001 וה-24 ביולי 2002 השלימה החברה את רכישת המניות בסכום כולל של 3 מיליון דולר. המניות שנרכשו משקפות 1.97% מהמניות הנסחרות של החברה.

החברה סיימה את הרבעון עם קופה של 7.7 מיליון דולר, ירידה של כ-5 מיליון דולר מתחילת השנה. במהלך הרבעון ייצרה החברה מזומנים בשווי של 2.3 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully