וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תפרון מקיימת שוב: הרווח הנקי ברבעון - 3.1 מיליון דולר

שירלי יום-טוב

13.8.2002 / 15:18

ההכנסות צמחו ב-23% מהרבעון הראשון ל-79.7 מיליון דולר; תזרים המזומנים הסתכם ב-6.2 מיליון דולר

הדו"חות לרבעון השני שפירסמה היום חברת תפרון מראים כי הנהלת החברה עומדת בתחזיותיה באופן מדויק זה הרבעון השני ברציפות. החברה, המייצרת הלבשה תחתונה בשיטת "ללא תפר", דיווחה היום על הכנסות של 49.7 מיליון דולר. בכך קלעה לתחזית המוקדמת שסיפקה עם סיום הרבעון הראשון, אז אמר המנכ"ל יוס שירן כי החברה צופה שהכנסותיה ברבעון השני יהיו דומות לאלה שהשיגה בשלושת הרבעונים האחרונים של 2001, כלומר כ-50 מיליון דולר.

שורת ההכנסות צמחה ב-23% ביחס לרבעון הראשון, וב-3% ביחס לרבעון המקביל. בשורה תחתונה מדובר על רווח נקי של 3.1 מיליון דולר, או 25 סנט למניה, בהשוואה לרווח נקי של 600 אלף דולר ברבעון הראשון והפסד נקי של 2.6 מיליון דולר ברבעון מקביל.

הרווח התפעולי הסתכם ב-5.9 מיליון דולר - שיפור של 118% ביחס לרבעון הראשון. ברבעון המקביל רשמה החברה הפסד תפעולי של מיליון דולר. ההוצאות התפעוליות הסתכמו ב-4.7 מיליון דולר - ירידה של 11% מהרבעון המקביל.

גם תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הציג שיפור והסתכם ב-6.2 מיליון דולר לעומת 4.6 מיליון דולר ברבעון הראשון. במחצית הראשונה של השנה הסתכם התזרים ב-10.8 מיליון דולר, לעומת 4.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

החברה ממשיכה במסורת הקטנת החוב הנכבד הרובץ על מאזנה, וברבעון השני פרעה התחייבויות לבנקים בסך של 6 מיליון דולר. ברבעון הראשון, החברה דיווחה על החזר בסך של 24 מיליון דולר שהתבצע בשנה האחרונה.

את הרבעון השני סיימה החברה עם 27.9 מיליון דולר, מתוכם 3 מיליון דולר במזומן והשאר בניירות ערך סחירים - שיפור של כ-7 מיליון דולר מסיום הרבעון הראשון. יחד עם זאת, כאמור, סעיף ההתחייבויות במאזן נותר בעייתי - 40.4 מיליון דולר בחוב לטווח קצר (ירידה של 2.6 מיליון דולר מהרבעון הקודם) ו-69 מיליון דולר לטווח ארוך - ירידה של 3 מיליון דולר מהרבעון הקודם. יחד מדובר על ירידה של כ-6 מיליון דולר מסיום הרבעון הקודם. תפרון נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של כ-48 מיליון דולר - זינוק של 125% מתחילת השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully