וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עובדי מפעל "ניו הורייזן מתבצרים בשטח המפעל במחאה על פיטוריהם

18.1.2000 / 13:20

שר התעשיה לבעלי "ניו הורייזן": פיתחו את המפעל או החזירו את הסיוע שקיבלתם

עובדי מפעל "ניו הורייזן" מתבצרים בשטח המפעל, במחאה על פיטוריהם. מוקדם יותר נמסר כי שר התעשיה והמסחר הודיע לבעלי מפעל "ניו הורייזן" לשוב ולפתוח את המפעל, או להשיב לאלתר את 20 מיליון השקלים שקיבלו ממשרדו כסיוע.
110 עובדי המפעל פוטרו אתמול מעבודתם והעלו את שיעור האבטלה באופקים מ-10 אחוז ל-12. הפיצוי שקיבלו עבור ארבע שנות עבודה הסתכם ב- 4,000 ש"ח.
השר אמר כי לא יתכן שהבעלים יקבלו סיוע כה גדול, יעסיקו עובדים בשכר מינימום, ויסגרו את המפעל.
בית המשפט המחוזי בבאר-שבע מינה את עו"ד חן זפט-פייגלין למפרקת המפעל. רוב עובדיו של "ניו הורייזן" משתכרים שכר מינימום. הפיצוי לעובד אחרי ארבע שנות עבודה: 3,000 שקל.
לפני ארבע שנים נסגר בעיר אופקים מפעל הטקסטיל "אומן" ומאות עובדיו פוטרו. כניסיון להציל את המפעל, נמסרו הבניין ומכונותיו ליזם חדש, שהקים באותו מתחם את "ניו הורייזן". חברת "מאקפל", הבעלים החדשים, קיבלו סיוע ממשלתי, והמפעל המשיך לתפקד. לפני כשנה נמכרה השליטה במפעל לקבוצת בעלי עסקים ממרכז הארץ. לפני שמונה חודשים נודע כי המפעל נקלע לקשיים וכי הוא עלול להיסגר. המדינה הזרימה מיליוני דולר למפעל, בניסיון למנוע את סגירתו.
אתמול בלילה התבצרו במפעל כ-30 עובדים, ובכוונתם להשאיר במפעל משמרת מחאה במשך 24 שעות ביממה.
יאיר חזן, ראש עיריית אופקים, התקשר אמש לנגיד בנק ישראל החדש, דוד קליין, והזמין אותו לבקר במפעל המתמוטט. לדבריו, "קליין היה מנומס, אבל קריר. הוא אמר לי שהוא לא הכתובת ושאולי בהזדמנות אחרת". יוסף שריקי, מנכ"ל משרד ראש הממשלה בדרום, מסר לעובדים את הבטחתו של ראש הממשלה אהוד ברק, כי לא יפקיר את העובדים שפוטרו.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully