פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תקרה קרסה באתר בנייה בתל אביב, הקבלן נהרג

   שישה בני אדם נלכדו תחת הריסות התקרה בבניין ברחוב הרצל בעיר וחולצו לאחר זמן מה. פועל אחד שנפצע קשה וארבעה נוספים במצב קל פונו לבתי החולים. לא ברור מה גרם לקריסה

   תקרה קרסה באתר בנייה בתל אביב, הקבלן נהרג
   צילום: דניאל בוק, עריכה: יותם בן-דוד

   מחאג'נה אסעד, קבלן בן 55 מאום אל-פחם, נהרג הבוקר (רביעי) מקריסת תקרה בבניין בו מתבצעות עבודות שיפוצים ברחוב הרצל בתל אביב. חמישה פועלים נפצעו בתקרית, בהם אחד באורח קשה וארבעה קל. כוחות מגן דוד אדום רבים שהוזעקו למקום פינו את הפצועים לבתי החולים וולפסון בחולון ואיכילוב בתל אביב. המשטרה פתחה בחקירה, אולם מבדיקה ראשונית עולה כי הפועלים אכן עבדו במקום כשבידיהם ההיתרים המתאימים.

   בעקבות האירוע ומחשש שחלקים נוספים בבניין יקרסו, סגרה המשטרה את הרחובות המובילים לרחוב הרצל - אחד הרחובות המרכזיים בדרום תל אביב. התנועה ברחוב הרצל נסגרה מרחוב שלמה ועד לדרך יפו והמשטרה לא להגיע לאזור.

   בניין קרס ברחוב הרצל 62 ת"א- לכודים והרוג, ספטמבר 2013 (חדשות 24)
   אתר הבנייה שקרס הבוקר בתל אביב (צילום: חדשות 24)

   נתי נתנזון, פרמדיק מד"א שהגיע לזירה, סיפר: "מצאתי פצוע אחד שהמתין פה בעצם, מחוץ לזירה של הקריסה, שדיווח לי על עוד שישה נפגעים שהיו בפנים. אחרי שנכנסתי פנימה מצאתי עוד ארבעה פצועים שהיה ניתן לשלוף אותם בקלות יחסית, עם פגיעות ברגליים ובידיים של שברים בעיקר, ובנוסף אחר כך חילצנו עוד פצוע אחד שקבעתי את מותו".

   אלי, שחנותו "רהיטי סול" ממוקמת ליד אתר הקריסה, סיפר: "מדובר בבניין בשיפוצים. הבנתי שהתקרות בתוך הבניין קרסו. לדעתי יש שם 5 פועלים בפנים. אחד יצא החוצה והיה נראה במצב קשה מיד כשהבניין קרס. את השאר מנסים לחלץ. יש הרבה כוחות הצלה מכבי אש ואמבולנסים".

   בניין קרס ברחוב הרצל 62 ת"א- לכודים והרוג, ספטמבר 2013 (דרור עינב)
   זירת הקריסה (צילום: דרור עינב)
   בניין קרס ברחוב הרצל 62 ת"א- לכודים והרוג, ספטמבר 2013 (חדשות 24)
   (צילום: חדשות 24)
   בניין קרס ברחוב הרצל 62 ת"א- לכודים והרוג, ספטמבר 2013 (חדשות 24)
   (צילום: חדשות 24)
   בניין קרס ברחוב הרצל 62 ת"א, ספטמבר 2013 (דרור עינב)
   (צילום: דרור עינב)