עשרות אלפים יצאו לטייל בחג: עומסים בפארקים ובכבישים

תנועת המטיילים ערה אף יותר מאתמול. עומס כבד נרשם בחוף הבונים ומומלץ לא להגיע לשם. רבבות פקדו את אגמון החולה לצפות בחסידות. "צריך להרחיק כדי למצוא פרטיות ביום כזה"

יאיר אלטמן
צילום: דניאל בוק, עריכה: מיכאל ברגמן

עם ישראל חוגג שנה חדשה - בטבע: עשרות אלפי בני אדם יצאו היום (שישי) לטייל בפארקים, ביערות ובגנים הלאומיים ברחבי הארץ. קק"ל דיווחה על תנועת המטיילים ערה אף יותר מאתמול. עומסי תנועה רבים הורגשו בכבישים, בהם עומס בכביש 2 מנתניה למכמורת, בכביש 70 מיבור לאחיהוד ובכביש 85 מחנניה לעמיעד.

עוד בוואלה! NEWS

תקופת הקורונה מסוכנת עבור החולים במחלה זו. איך שומרים עליהם?

פרופ' ארנון נגלר בשיתוף האגודה לזכויות החולה
לכתבה המלאה
מטיילים בפארק הלאומי רמת גן (צילום: דרור עינב)

מרשות הטבע והגנים נמסר על עומס כבד של מטיילים בחוף הבונים והמליצה לציבור שלא להגיע לאזור. אראלה ועדי נוה, שהגיעו לחוף פלמחים סיפרו כי נדרשו להן 40 דקות "לעבור את התור הענק בכניסה רק כדי לגלות שמקומות החנייה נגמרו". לאחר שהגיעו לחוף מצאו שם "להקות מטקות וכדורים שעפים במהירות ליד האוזניים. קצת מבהיל וצריך לצאת בשעה מוקדמת מאוד בכדי לזכות בחלקת חוף קטנה".

עומס גדול נרשם גם באגמון החולה, אליו הגיעו אלפי בני אדם לצפות בחסידות נודדות, ביער בן שמן ובפארקים בצפון. "אתמול טיילנו בירושלים והיה דיי ריק, אבל עם בוקר יצאנו ליער בן שמן וכל עם ישראל נמצא פה. ילדים, משפחות וכמובן המון מנגלים", סיפרו ירדן ורונית תומר שמבקרים ביער בן שמן. רוכבי אופניים רבים השכימו בהמוניהם למסלולי הרכיבה ביערות ובשטחים הפתוחים.

(צילום: דרור עינב)
(צילום: דרור עינב)

עשרות אלפים פוקדים גם את היערות בהרי יהודה, רמות מנשה בצפון ויער להב בדרום. עמוס יצחקי, המטייל עם שני ילדיו בפארק קנדה הסמוך למודיעין סיפר כי בפארק ישנה תנועה ערה של משלחות, ג'יפים ורוכבי אופניים. "קצת קשה למצוא חנייה אבל בסך הכל הסדר נשמר. צריך להרחיק למקומות מסודרים פחות ושוממים יותר כדי למצוא ביום כזה פרטיות".

גם אתמול: מאות אלפי ישראלים יצאו לטייל

צפון

מרכז

דרום

(צילום: דרור עינב)
(צילום: דרור עינב)
(צילום: דרור עינב)
לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully