וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרו: שוחררו ארבעה בני הערובה

30.10.2000 / 18:17

בני הערובה נלקחו בשבי על ידי חיילים מורדים, הקוראים להתפטרותו של הנשיא פוג'מורי; לא ברור מה עלה בגורל הגנרל שנשבה אתמול; הנשיא ביקר היום לפנות בוקר בבסיסי צבא; חיילים מורדים השתלטו אתמול על עיר כורים דרומית מזרחית לבירה

שוחררו ארבעת כורי הפחם שנלקחו בשבי על ידי החיילים המורדים נגד נשיא פרו, אלברטו פוג'ימורי, אולם לא ידוע מה עלה בגורלו של הגנרל שנשבה גם הוא אתמול.

בינתיים מתגבר החשש מהפיכה נגד פוג'ימורי. היום לפנות בוקר ביקר הנשיא, באופן מסתורי ביותר, בבסיסים צבאיים במדינה. בלוויית 30 מאנשי כוחות הביטחון החמושים במקלעים, יצא פוג'ימורי לאחר חצות משדה התעופה הצבאי. לא ניתנה סיבה רשמית לביקור.

אתמול הפגינו יותר מחמישים חיילים מורדים נגד הנשיא, וקראו להתפטרותו. החיילים החמושים, בפיקודו של מנהיג המורדים, השתלטו אתמול על עיר כורים, בדרום פרו. הם מסרבים להכיר בשלטונו של פוג'ימורי, וקוראים להתפטרותו.

ההשתלטות על העיר התרחשה יום אחד בלבד לאחר שנשיא פרו פיטר את הרמטכ"ל ושלושה קצינים בכירים, בצעד שנועד לבסס את שלטונו במדינה. משטרו עומד תחת איום, לאחר שבן בריתו לשעבר של הנשיא, ראש שירות הביטחון לשעבר ולדימירו מונטסינוס, הסתבך בפרשת שחיתות.

מונטסינוס הודח לאחר חשיפת קלטת וידיאו בה הוא נראה כשהוא מנסה לשחד שופט ב-15 אלף דולר. מומחים מעריכים כי צעד זה של פוג'ומורי נועד להראות כי הוא שולט בכוחות המזוינים במדינה, וכי הוא הרחיק את הגורמים האחרים המעורבים בפרשה.

בעיר עליה השתלטו המורדים מתגוררים 3,000 איש בלבד, היא נמצאת ליד הגבול עם צ'ילה, 1,100 ק"מ מלימה, בירת פרו. אחד התושבים המקומיים אישר בראיון לתחנת טלוויזיה, שראה חיילים מסתובבים בעיר. שמועות בעיר מדברות על כך שחיילים נוספים נעים לעבר המקום, ומתכוונים להצטרף למורדים.


0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully