וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ראשי סיעות האופוזיציה: פוחתים הסיכויים לממשלת אחדות

30.10.2000 / 14:49

שרון דורש הסכמה מראש על תגובה ישראלית במקרה של הכרזה חד צדדית של הפלסטינים על מדינה; מהומה בישיבת סיעת הליכוד; שרנסקי מציע: נתניהו שר החוץ; ישיבת הכנסת תחל בשעה ארבע

הסיכויים להקמת ממשלת החירום הולכים ופוחתים, כך מעריכים חלק מראשי סיעות האופוזיציה עם סיום ישיבתם בכנסת. מנהיג המפד"ל, הרב יצחק לוי, ויו"ר ישראל בעליה, נתן שרנסקי, אמרו לקול ישראל, כי לפי שעה מסרב ברק להודיע על ביטולן של הבנות קמפ דיוויד ובמצב זה לא יכנסו מפלגותיהם לקואליציה.

במהלך הישיבה אמר שרון כי הליכוד יצטרף לממשלה רק בתנאי שתוסכם מראש דרך הפעולה של ישראל במקרה של הכרזה פלסטינית חד צדדית על מדינה.

יו"ר ש"ס, אלי ישי, לא הגיע גם הפעם לפגישת ראשי האופוזיציה. ש"ס הכריזה אתמול, כי תעניק לממשלה רשת ביטחון של חודש וכי היא תומכת בקיום בחירות חדשות.

מאוחר יותר סערו הרוחות בליכוד בעת שהתקיים שם דיון על הכניסה לקואליציה. חברי הכנסת המצדדים בהצטרפות לממשלת ברק, בראשותו של חבר הכנסת מיכאל איתן, תקפו את אלו המצדדים בהפלת הממשלה. בשלב מסויים נאלץ יו"ר הסיעה, רובי ריבלין, להוציא את אמצעי התקשורת מחדר הישיבות.

כולם מבטיחים להפריע לראש הממשלה

השר לשעבר, נתן שרנסקי הגיע לפתיחת מושב החורף כשבידו הצעה חדשה לממשלת חירום. שרנסקי מציע להקים קבינט קטן בן ארבעה חברים. שניים משמאל - ראש הממשלה ועוד שר שהוא יבחר. ושניים הימין - אריאל שרון ועוד שר שישמש שר החוץ ושר הביטחון. שרנסקי אף העלה מועמדים פוטנציאלים לתפקיד: שר החוץ לשעבר, דוד לוי, שר הביטחון לשעבר, משה ארנס וראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו. שרנסקי שוחח עם ראש הממשלה בנושא והציג בפניו את הרעיון.

ישיבת הממשלה תחל בשעה ארבע בהודעה מדינית של ראש הממשלה. חברי כנסת מהימין ומהסיעות הערביות הבטיחו להפריע לו בעת נאומו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully