וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הובא לקבורה המאבטח שנורה היום בירושלים

30.10.2000 / 22:05

אש-קודש גילמור, בן 25, נורה יחד עם חברו מטווח קצר, היום בסניף הביטוח הלאומי במזרח העיר; שר העבודה והרווחה הורה על סגירת הסניף; מצבו של הפצוע הנוסף, איתי סוויסה מוסיף להיות קשהאש-קודש גיל מור, בן 25, המאבטח שנורה בצהריים במזרח ירושלים, הובא בשעות הערב לקבורה. חברו, איתי סוויסה מאושפז עדיין במצב קשה בבית חולים "הדסה עין כרם" בירושלים.

השניים נורו מטווח קצר על ידי צעיר אחד או שניים בעת שאיבטחו את סניף הביטוח הלאומי. היורה או היורים נמלטו מהמקום.
בעקבות המקרה הורה שר העבודה והרווחה, רענן כהן, על סגירת סניף הביטוח הלאומי עד להודעה חדשה.

מוקדם יותר העבירה הרשות הפלסטינית לידי כוחות הביטחון את גופתו של עמוס מכלוף, ישראלי בן 30 מגילה, שנמצאה ליד מחנה הפליטים עיידה. הגופה נמצאה על ידי תושבים פלסטינים כשהיא כפותה ועליה דקירות רבות. מכלוף נעדר מביתו בירושלים לפני יומיים. משפחתו מאשימה את המשטרה באזלת יד, על שלא פתחה בחיפושים נמרצים אחריו עם היוודע דבר היעלמו. במשטרה מעריכים כי הרקע לרצח הוא לאומני.

ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר היום בתגובה לרצח הישראלי כי "מדובר ברצח חמור ובהתעללות חמורה בגופה". לדבריו, הבנות שארם לא מתקיימות בשטח, הן לא ממולאות על ידי הצד הפלסטיני ולכן, מבחינת ישראל, אין להן בשלב הזה תוקף.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יאיר יצחקי, אמר היום כי ישנה יד מכוונת הגוררת את ירושלים למעשי אלימות. "אני קורא לכל תושבי המדינה להימנע ולהיזהר מכל קשר עם הרשות הפלסטינית". יצחקי העריך היום כי עמוס מכלוף, שנמצא הבוקר כפות וירוי, פותה להגיע למקום. לאור החלטת שר העבודה והרווחה, רענן כהן, לסגור את סניף הביטוח הלאומי במזרח ירושלים אמר יצחקי, כי יש להמשיך את הפעילות המוסדית במזרח העיר ולא לתת למפגעים להשיג את מטרתם. מחר תתקיים שביתה של כל סניפי הביטוח הלאומי במחאה על כך שהאבטחה בסניף ירושלים לא תוגברה למרות ההתרעות על פיגוע אפשרי.

שני פצועים בהתפוצצות מטען בעזה

גם ברצועת עזה התגברו היום המהומות. אש כבדה נפתחה לעבר רכז הביטחון של היישוב נצר חזני שבגוש קטיף, שעבד באותה שעה בחממות. הוא נפגע ומכוניתו ניזוקה. הוא השיב אש לעבר המחבלים. חילופי האש נמשכו כמה דקות המחבלים נמלטו. כוחות צה"ל שנפרסו בשטח פועלים לאיתורם.

בכביש קרני נצרים יידו מאות ילדים אבנים ובקבוקי תבערה. חיילי צה"ל פיזרו את המפגינים בירי כדורי גומי וגז מדמיע.

מטען חבלה הופעל לעבר עמדת צה"ל ליד רפיח. אין נפגעים.

לפנות בוקר הופעל מטען צד לעבר שיירה צבאית שנעה לאורך גבול ישראל מצרים. לאחר הפעלת המטען החלה אש מהמארב לעבר הכוח. קצין צה"ל נפצע קל בפניו. הכוח חולץ כשהוא משיב בירי. צה"ל פרס את כוחותיו באזור.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully