וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בתום השעיה של כשנה: מניית טמפו חוזרת להיסחר בבורסה בתל אביב

אלי דניאל

11.8.2002 / 16:51

החברה שבה לעמוד בכללי השימור של הבורסה; בשבוע שעבר הושלמה העסקה לפיה הועברו לילדיהם של משה ובלהה פודהורצר, בעלי השליטה, 400 אלף מניות טמפו

כשנה לאחר שהושעה המסחר במניותיה של יצרנית המשקאות הקלים והבירה, חברת טמפו , בשל אי עמידה בכללי השימור של הבורסה, מצליחה החברה, הנמצאת בשליטת משפחת פודהורצר, להביא לחידוש המסחר במניותיה. וזאת, החל מיום שלישי הקרוב - ה-13 באוגוסט 2002.

המסחר במניית טמפו הושעה במהלך אוגוסט 2001 לאחר שהחברה לא עמדה בכללי השימור של הבורסה, שכן, שיעור החזקות הציבור במניות החברה עמד אז על 3.65% - הנמוך משיעור ההחזקה המינימלי המותר העומד על 7.5%. עם זאת, דירקטוריון הבורסה אישר לפני כשבועיים כי אם עד ליום ה-4 באוגוסט 2002 יעלה שווי השוק של החזקות הציבור בחברה על 8 מיליון שקל - יחודש המסחר במניות החברה.

כעת, בעקבות החלטה שנתן בשבוע שעבר הממונה על ההגבלים בעניין מיזוג החברה המרכזית לייצור משקאות קלים ונביעות, אושרה העסקה במסגרתה העבירה פודהורצר החזקות, שבשליטת משה ובלהה פודהורצר, 400 אלף מניות טמפו לידי דנה גורמן (בתם של משה ובלהה) ואייל ונטלי פודהורצר (בנם וכלתם של משה ובלהה), באופן שאלו מחזיקים כעת במניות המהוות כ-2% מהון המניות של טמפו.

לאחר עסקה זו, עומד שווי השוק של מניות טמפו המצויות בידי הציבור על למעלה מ-8 מיליון שקל - מה שמאפשר את חידוש המסחר במניית החברה.

טמפו סיימה את הרבעון הראשון של שנת 2002 עם הכנסות בהיקף של כ-117.2 מיליון שקל - ירידה של כ-7% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל. בשורה התחתונה הציגה החברה הפסד של כ-9.6 מיליון שקל - עלייה של כ-62% לעומת ההפסד אותו רשמה ברבעון הראשון של שנת 2001.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully