וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חשד: הכבלים וערוץ 2 שיתפו פעולה כדי לטרפד מכירת זכויות ליגת העל לערוץ 10

רוני קורן-דינר

11.8.2002 / 14:57

ביום חמישי היתה אמורה להתקיים פגישה בין צ'רלטון, שהוסמכה למכור את זכויות השידור, ובין מנהלי זכייניות ערוץ 2; הממונה על ההגבלים דרש לבטל את הפגישה

הממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד דרור שטרום, בודק האם חברות הכבלים וזכייני ערוץ 2 שיתפו פעולה בניסיון לטרפד את מכירת זכויות השידור של משחקי ליגת העל בכדורגל לערוץ 10. כך נודע ל-TheMarker. הממונה בודק חשש לפיו התערבות ההתאחדות לכדורגל והסמכת חברת צ'רלטון למכור את הזכויות, לא היו אלא מהלך מתואם שנועד להציב סכום חדש וגבוה - שערוץ 10 לא יוכל לעמוד בו.

עוד נודע כי ביום חמישי האחרון היתה אמורה להתקיים פגישה בין חברת צ'רלטון ומנהלי זכייניות ערוץ 2, עוזי פלד, אבי ניר ויוחנן צנגן. שטרום דרש לבטל את הפגישה, כיוון שהזכייניות קיבלו את אישורו לשתף פעולה במגעים מול JCS ספורט בלבד, וביקש מהן להגיש בקשה מסודרת לבדיקת שיתוף הפעולה מול צ'רלטון.

ערוץ 10 רכש את זכויות השידור של המשחקים מחברת JCS ספורט, המפיקה את ערוץ 5 ו-5+, תמורת סכום של למעלה מ-10 מיליון דולר - חלקו בזמן אוויר לפרסום (בשלוש השנים האחרונות משלמת JCS ספורט להתאחדות 20.9 מיליון דולר לשנה תמורת הזיכיון למכירת הזכויות). ההצעה הסופית של זכייניות ערוץ 2 עמדה על 8.3 מיליון דולר, בתוספת הפקת מגזין שבועי לסיכום המשחקים.

שטרום בודק חשד לפיו בעלי מניות בערוץ 2 הפעילו לחץ על JCS ספורט למכור להם ולא לערוץ 10 את הזכויות, תוך ניצול העובדה שהלקוח הגדול ביותר של JCS ספורט הוא חברות הכבלים, ובחברות הכבלים יש בעלי מניות השותפים גם בערוץ 2 דוגמת "מעריב" ו"ידיעות אחרונות". אלה, לכאורה, לחצו על JCS לא למכור את הזכויות לערוץ 10, וכאשר נכשלו, הם פנו כביכול ליו"ר ההתאחדות, גברי לוי, והפנו את תשומת ליבו לעיכוב בתשלומים מצד JCS.

ההתאחדות לכדורגל הודיעה שבשל הפרת חוזה לכאורה מצד JCS ספורט, היא מעבירה את ניהול המו"מ על זכויות הכדורגל לחברת צ'רלטון, שנמצאת בבעלות אלי עזור ופיני זהבי ואשר טיפלה בין השאר במכירת הזכויות לשידור המונדיאל. בינתיים, הנהלת ערוץ 10 מצדה החלה להעביר תשלומים עבור הזכויות לנאמן, ואף למכור זמן פרסום. הסכסוך בין JCS ספורט וההתאחדות לכדורגל עבר לפסים משפטיים, והוא עשוי להגיע לביהמ"ש בימים הקרובים.

ב"הארץ" פורסם לפני מספר ימים כי על פי ההסכם בין צ'רלטון להתאחדות, צ'רלטון תזכה לנתח של 42% מכל סכום מעל 21 מיליון דולר שתשיג עבור הזכויות. בהתאחדות מעוניינים בהסכם לטווח של שלוש שנים, וההערכה היא כי הסכום המינימלי לעסקה יעמוד על 17.5 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully