וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מצב חירום בבריטניה ובצרפת בעקבות סערה חמורה

30.10.2000 / 12:46

מזג האוויר הקשה, כמוהו לא זכור מזה שנים, גרם לשיתוק החיים באזורים נרחבים בשתי המדינות; אדם אחד נהרג ורבים נפצעו; נמל התעופה שארל דה גול נסגר; הרכבת המחברת בין פריז ללונדון, וקווים רבים ברכבת התחתית של לונדון הפסיקו לפעול

מזג אויר קשה כמותו לא נראה מזה שנים רבות פוקד את דרום בריטניה וצפון צרפת. אדם אחד נהרג ושניים נפצעו באורח קשה לאחר שעץ התמוטט על שני כלי רכב. משטרת בריטניה הזהירה את תושבי האזורים הפגועים להישאר בבתיהם ולא לצאת לדרכים אלא במקרי חירום.

הסופה שכללה רוחות עזות שמהירותן 150 קילומטרים לשעה, שטפונות וגשמי זלעפות, גרמה לפגיעות רבות ברכוש.

בעקבות מזג האוויר הקשה נסגר נמל דובר בבריטניה, נפסקה פעילותה של הרכבת המחברת בין בריטניה לצרפת, וכן הושבת נמל התעופה שארל דה גול בפריס.

גם רשת הרכבות הבריטית נפגעה מן הסערה. בלונדון התנגש היום בעץ קרון רכבת, באחד מקווי הרכבת התחתית, ונגרם לו נזק רב, אולם למרבה המזל לא היו בו נוסעים. כמו כן הופסקה פעולתם של קווי רכבת תחתית רבים בעיר. הסערה שיתקה את התנועה בדרכים רבות, שנחסמו על ידי מאות עצים שהתמוטטו על כבישים ועל קווי חשמל.

הרשויות בבריטניה נמצאות בכוננות מחשש שלמעלה מארבעים נהרות בבריטניה ובווילס יעלו על גדותיהם ומסוכנות מזג האויר הבריטית נמסר כי מזג האויר עלול להחמיר, ולגרום לשטפונות ולהצפת ערים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully