וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרנסקי מציע: ממשלת חירום עם נתניהו כשר החוץ

30.10.2000 / 12:01

יו"ר הליכוד, כינס את ראשי האופוזיציה לעידכונים במגעים על ממשלת חירום; שאול יהלום: "ברגע שברק יסכים לכך, תקום הממשלה הזו"; יו"ר ש"ס, אלי ישי, לא הגיע גם הפעם לפגישת ראשי האופוזיציה

ראשי האופוזיציה נפגשים בשעות הצהריים בכנסת. יו"ר הליכוד, אריאל שרון, שכינס את הישיבה, אסר על נוכחות כלי התקשורת בישיבה, אולם הבטיח לעדכנם בהחלטות שיתקבלו.

משתתפים בדיון, מאיר שיטרית (ליכוד), נתן שרנסקי (ישראל בעליה), אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו), מיכאל קליינר (האיחוד הלאומי) ושאול יהלום (מפד"ל).

לפני הפגישה, הביע יהלום תקווה כי ממשלת חירום תקום בקרוב, הוא העריך כי הסיכויים להקמתה שקולים. "למיטב ידיעתי ברק עדיין לא קיבל על עצמו שתהיה ממשלה שהיא ממשלה מאוזנת על אמת. כלומר, לא שמצטרפים לממשלת ישראל אחת, אלא מקימים ממשלת חירום מאוזנת על ידי שני הגורמים העיקריים בבית הנבחרים". יהלום טען כי נותרו כמה מחלקות רציניות אך בודדות להקמת ממשלה כזו. "ברגע שברק יסכים לכך תקום הממשלה הזו, שכל העם רוצה אותה, חוץ משוליים קיצוניים. וזו מחובתינו להקים ממשלה כזו".

השר לשעבר, נתן שרנסקי הגיע לפתיחת מושב החורף כשבידו הצעה חדשה לממשלת חירום. שרנסקי מציע להקים קבינט קטן בן ארבעה חברים. שניים משמאל - ראש הממשלה ועוד שר שהוא יבחר. ושניים הימין - אריאל שרון ועוד שר שישמש שר החוץ ושר הביטחון. שרנסקי אף העלה מועמדים פוטנציאלים לתפקיד: שר החוץ לשעבר, דוד לוי, שר הביטחון לשעבר, משה ארנס וראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו. שרנסקי שוחח עם ראש הממשלה בנושא והציג בפניו את הרעיון.

יו"ר ש"ס, אלי ישי, לא הגיע גם הפעם לפגישת ראשי האופוזיציה. ש"ס הכריזה אתמול כי תעניק לממשלה רשת ביטחון של חודש ושהיא תומכת בקיום בחירות חדשות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully