וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרשות הפלסטינית: גופת ישראלי התגלתה כפותה ליד גילה

30.10.2000 / 12:21

הגופה שעליה סימני דקירות מועברת מהרשות הפלסטינית לידי ישראל; ארגון טרור איסלאמי נטל אחריות על הפיגוע אתמול בצומת מורג; צה"ל ינקוט בפעולות יזומות בשטחים באישור הדרג המדיני; קצין צה"ל נפצע קל בהתפוצצות מטען חבלה על גבול ישראל מצרים

הרשות הפלסטינית מעבירה לידי כוחות הביטחון גופת צעיר ישראלי שנמצאה בין גילה לבין בית ג'אלה. הגופה נמצאה על ידי תושבים פלסטינים כשהיא כפותה ועליה דקירות רבות. זהותה עדיין לא ידועה, ולטענת גורמי ביטחון בבית לחם כנראה מדובר בחובש כיפה.

לפנות בוקר הופעל מטען צד לעבר שיירה צבאית שנעה לאורך גבול ישראל מצרים. לאחר הפעלת המטען החלה אש מהמארב לעבר הכוח. קצין צה"ל נפצע קל בפניו. הכוח חולץ כשהוא משיב בירי. צה"ל פורס את כוחותיו באזור.

ארגון טרור איסלאמי הנקרא 'הכוחות של עומר אל מוכתר' קיבל עליו את האחריות על הפיגוע אתמול בצומת מורג. בתקרית הופעל מטען צד לעבר שיירה ישראלית שנעה מהיישוב מורג שברצועה לכיוון גוש קטיף. בשיירה היו אוטובוס אזרחי שהסיע ילדים ושני ג'יפים של צה"ל. לא היו נפגעים, אך שתי ילדות לקו בהלם קל.

ארגון 'הכוחות של עומר אל מוכתר' חידש בעת האחרונה את פעילותו בשטחים. לפי כעשרה ימים הודיע הארגון כי הוא אחראי לפיצוץ מטען חבלה ליד אוטובוס שהסיע ילדים לרצועת עזה.

מספר תקריות ירי נרשמו הלילה בשטחים. לטענת הפלסטינים, אתמול נהרגו שבעה אנשים במהומות. עוד נמסר על 150 פצועים.

מקורות צבאיים: עוברים לפעילות יזומה לאחר חודש של איפוק

צה"ל קיבל אישור לפעולה יזומה בשטחים. בדיון מיוחד בנושא החליטו אתמול ראש הממשלה, אהוד ברק, הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, ובכירים במערכת הביטחון כי צה"ל יוכל להפעיל יחידות מיוחדות למבצעים נקודתיים נגד היורים הפלסטינים. כל הפעולות יצטרכו לקבל אישור של הדרג המדיני.

מקורות בצבא אמרו ל"קול ישראל" כי המעבר לפעילות יזומה נעשה לאחר חודש של איפוק שנקטו כוחות הביטחון יחד עם התגברות רבה של ירי מהצד הפלסטיני.

בצה"ל מעריכים כי האלימות בשטחים תימשך גם בתקופה הקרובה. בהערכת מצב שקיימו אתמול קצינים בכירים בפיקוד מרכז הם התבקשו "לרכז מאמץ" לפגיעה במבצעי פיגועי הירי בשטחים, עם שימת תשומת לב מיוחדת לפעילי התנזים.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully