וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק הבטיח למתנחלים: נדרוש לחזור לקבר יוסף

30.10.2000 / 10:11

"לכשנגיע למו"מ ענייני עם הפלסטינים נעמוד על קיום כל ההסכמים כולל הסעיף הקשור לקבר יוסף", כתב ברק במכתב לתושבי אלון מורה; לאחרונה נטען כי ישראל קיבלה החלטה שלא לחזור לקבר יוסף

ראש הממשלה, אהוד ברק, הבטיח למתנחלים כי ידרוש מהרשות הפלסטינית את חזרתם לקבר יוסף שבשכם.

במכתב ששלח ברק למזכירות ההתנחלות אלון מורה, הוא כתב כי ממשלת ישראל תדרוש מהפלסטינים לקיים את כל ההסכמים ובכללם הסעיף על קבר יוסף. "לכשנגיע למשא ומתן ענייני עם הפלסטינים נעמוד על קיום כל ההסכמים כולל הסעיף הקשור לקבר יוסף", כתב ברק.

לאחרונה נטען כי ממשלת ישראל קיבלה החלטה לא לחזור לקבר יוסף, למורת רוחם של המתנחלים שדרשו מרגע הפינוי לחזור למתחם.

לפני כשלושה שבועות, לאחר קרב קשה בין הפלסטינים לכוחות הביטחון הישראלים בקבר, ומותו של שוטר מג"ב מדחת יוסף שנפצע ואי אפשר היה לפנות אותו, החליטה ישראל לפנות את מתחם הקבר. ההחלטה התקבלה בלחץ כבד של מערכת הביטחון. לאחר פינוי הקבר פלשו אליו הפלסטינים והרסו אותו בתוך מספר שעות והועלה באש.

לאחר פינוי הקבר נרצח מתנחל מאלון מורה, הילל ליברמן, ששימש כמורה בישיבה שבמקום. ליברמן הלך לקבר יוסף ונרצח על ידי פלסטינים שהתעללו בגופתו.

כתבינו שי שריג מוסיף: לאחר שקבר יוסף הועבר לשליטה פלסטינית אמר מזכ"ל הנשיאות הפלסטינית, טייב עבד אלרחים, לסוכנות הידיעות הפלסטינית כי ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הורה "לשפץ ולתקן את קבר יוסף בהקדם האפשרי". ערפאת הטיל על ראש עיריית שכם לשפץ את מתחם הקבר על מנת להוכיח את הכבוד שרוחשים הפלסטינים למקומות הקדושים ולחופש והפולחן.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully