וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קלינטון אישר תוספת סיוע לישראל בהיקף של 800 מיליון דולר

30.10.2000 / 9:45

הנשיא האמריקני יעביר את ההצעה לאישור הקונגרס; הערכה: ההצעה תאושר בימים הקרובים עוד לפני פיזור הקונגרס; שר האוצר: הסיוע יעזור לנו להתמודד עם ההוצאות בעקבות המצב הביטחוני

ראש הממשלה, אהוד ברק, פנה לנשיא ארה"ב, ביל קלינטון, בבקשת סיוע כלכלי נוסף בהיקף של כ-800 מיליון דולר, למימון הוצאות הנסיגה מלבנון והיערכות להתקפות טילים. קלינטון יעביר את ההצעה לאישור הקונגרס, והוא צפוי לאשר אותה.

ברק, ניהל מגעים קדחתניים במהלך סוף השבוע, עם קלינטון שבסופם, סוכם כי המימשל האמריקני יבקש עוד השבוע מהקונגרס לאשר הסיוע. שר האוצר, אברהם בייגה שוחט, שציפה לתשובה חיובית של קלינטון, אמר בתגובה כי הסיוע יעזור למערכת הביטחון להתמודד עם ההוצאות הנוספות בעקבות המצב הביטחוני בחודש האחרון וימנע את הצורך לחפש מקורות תקציביים למימון ההוצאות נוספות של מערכת הביטחון. משרד האוצר העביר במהלך השבועיים האחרונים תוספת של 150 מיליון שקל למערכת הביטחון.

במימשל האמריקני, היו חילוקי דיעות על היקף הסיוע. הפנטגון והמועצה לביטחון לאומי העריכו שיש להעביר לישראל סיוע קטן של כ-250 מיליון דולר, אולם קלינטון טען בתוקף כי יש למלא אחר ההתחייבות האמריקאית לסיוע בהיקף המורחב. האישור בקונגרס חייב להינתן בימים הקרובים, לפני יציאת הקונגרס לפגרת הבחירות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully