וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיריית ירושלים: שכונה יהודית חדשה תוקם ליד גילה

30.10.2000 / 9:28

השכונה אמורה להיבנות על ידי יזמים פרטיים שיקימו 400 יחידות דיור בין גילה להר חומה; הוועדה לתיכנון ובניה בירושלים תדון בשבוע הבא בשלב השני של תוכנית הר חומה ותשקול הכמה של שכונה יהודית גם באבו-דיס; מרצ דורשת מברק להקפיא הבניה בהר חומה

המצב הביטחוני והיריות על שכונת גילה בתקופה האחרונה לא מרתיעות את וועדת המשנה לתכנון ולבניה של עיריית ירושלים. בשבוע הבאה מתכוונת הועדה לדון בתוכנית להקמת שכונה יהודית חדשה בין גילה להר חומה. יזמים פרטיים אמורים לבנות במקום 400 יחידות דיור.

בנוסף ידונו באותו היום בוועדה המקומית לתיכנון ובניה בעיר בתוכנית הר חומה שלב ב', הכוללת בניית כ-4,000 יחידות דיור בקצה הדרום-מזרחי הגובל עם בית סאחור. הבנייה תתבצע על אדמות שהופקעו מידי פלסטינים. משרד הבינוי והשיכון הוא יזם התוכנית, אולם עיריית ירושלים היא זו שהחליטה על עיתוי הבאתה לדיון בוועדה.

בית סאחור היה בימים האחרונים מוקד לעימותים קשים ביותר בין כוחות הביטחון לפלסטינים. כמעט מדי ערב מתנהלים שם חילופי אש.

"הארץ" מדווח כי ביום רביעי הבא תדון הוועדה גם בתוכנית להקמת שכונה יהודית חדשה באבו-דיס. שטח הבנייה המתכונן כולל מתחם קטן השייך למיליונר היהודי ארווין מוסקוביץ, מקורבו של ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט.

במרצ קוראים לראש הממשלה, אהוד ברק, להודיע מיד על הקפאת תוכנית הר חומה והזהירו כי בניה במקום בעיתוי הנוכחי עלולה לפגוע בסיכוי להפרדה מדינית ולהתקדמות בתהליך השלום.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully